AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Fiat: geen samenwerking met Aziaten en Alfa blijft
39
De Fiat Group heeft geen samenwerking nodig met een Aziatische partner. Ook ontkent Luca de Montezemolo dat het Alfa Romeo wil afstoten.
"Fiat is niet, net als veel andere Europese merken op zoek naar een Aziatische partner", dat beweert Fiat-baas Luca de Montezemolo in een interview met persbureau Reuters. Daarmee reageert hij op de aandelen-aankoop van Volkswagen bij Suzuki en de mogelijke samenwerking tussen PSA en Mitsubishi.
Ook meldt De Montezemolo dat Alfa Romeo 'onder geen beding' onder de vleugels van Fiat verdwijnt. Onlangs speculeerde een analist in de Engelse Financial Times over een mogelijke overstap naar Volkswagen. De Montezemolo meldt verder dat Fiat zijn strategie in de lente van 2010 bekend maakt.
Fiat denkt dat de samenwerking met Chrysler kan zorgen voor een belangrijker plek op het wereldtoneel. "De deal met Chrysler is gericht op de oosterse markten en met Jeep willen we China in. Met Chrysler kunnen we actief worden in segmenten waarin we dat tot nu toe niet zijn."
PRIVATE LEASE Fiat
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Achtergrond
Waarom de Panda de ziel van Fiat is
Nieuws
Dit zijn de vijf goedkoopste tweedehands auto’s met een hoge instap
Achtergrond
Waarom elke Fiat als basis voor camper als tweekoppig monster door fabriek rijdt
Nieuws