Fiat Chrysler beschuldigd van sjoemelsoftware
104 duizend diesels besmet
Toezichthouder EPA gaat het Italiaans-Amerikaanse fusiebedrijf aanklagen voor de kwestie, meldde persbureau Reuters, die het nieuws als eerste naar buiten bracht. Fiat Chrysler zou de software sinds 2014 in sportieve terreinwagens van Jeep en RAM hebben geïnstalleerd. De precieze aard en het effect van de software worden nog onderzocht. De EPA sprak van "dubieuze praktijken".
Fiat Chrysler gaf aan "teleurgesteld" te zijn in de beschuldigingen van de autoriteiten en is niet van plan om modellen uit de showrooms te halen. Topman Sergio Marchionne weersprak in een toelichting ook de vergelijking met automaker Volkswagen, dat eerder met de billen bloot moest vanwege gesjoemel. "Wij hebben niets gedaan dat niet mocht", aldus de Fiat Chrysler-topman. "De kwestie wordt groter gemaakt dan hij is."
Volkswagen betaalde al meer dan 20 miljard dollar aan onder meer boetes, reparatiekosten en schadevergoedingen. Bij de Duitse automaker ging het in de VS om bijna 600.000 dieselauto's.
Het aandeel Fiat Chrysler verloor op de beurs in Milaan afgelopen donderdag ruim 16 procent aan waarde.
Lees ook

Automobilisten kiezen steeds vaker voor uitgebreide verzekering in plaats van WA

Waarom de Volkswagen Kever Boxer Diesel er toch niet kwam

De 5 beste elektrische occasions van € 15.000 tot € 21.000

Nick zat vroeger als kind in deze snelle Seat Leon van zijn pa, nu is het zijn trotse bezit
