Ferrari 250 GT California breekt veilingrecord
Er is een nieuwe 'duurste auto ter wereld': de Ferrari 250 GT SWB California. Dit weekend nam de auto het estafettestokje over van een andere Ferrari, de 250 GTO.
De Engelse radiopresentator Chris Evans is de gelukkige nieuwe eigenaar van de zeldzame auto. De auto is gebouwd in 1961 en eigendom geweest van acteur James Coburn. Evans betaalde zaterdag op de 'Ferrari Leggenda e Passione' veiling 10,9 miljoen dollar (ongeveer 7 miljoen euro) voor de auto, 200.000 dollar meer dan de Ferrari 250 GTO in 1990 opbracht op een veiling in Monaco.
Onlangs leek een Auto Union Type D raceauto op een veiling in Parijs het record van de Ferrari 250 GTO te gaan verbreken. Naar verwachting zou de raceauto 12 miljoen euro opbrengen. Die veiling werd echter uitgesteld, omdat er twijfels waren over de historie van de auto.