FCA probeert import Mahindra Roxor tegen te houden

'Kopie van iconisch Jeep-design'

Mahindra Roxor

In maart dit jaar maakte het Indiase Mahindra bekend dat het zijn kleine offroader, de Roxor, in de Verenigde Staten wil gaan verkopen. Daar blijkt Fiat Chrysler Automobiles niet blij mee te zijn.

Het Indiase Mahindra heeft grootse plannen om de Roxor, de opvolger van de Thar, in de Verenigde Staten aan de man te brengen. De auto moet als bouwpakket geïmporteerd worden en in Detroit geassembleerd worden. Mooie plannen, maar die wil FCA nu dwarsbomen, zo meldt Automotive News.

Fiat Chrysler Automobiles heeft bij de U.S. International Trade Commission een klacht ingediend en claimt dat het uiterlijk van de Roxor te veel een kopie is van "[...] iconisch Jeep-design". Geen heel onlogische claim. Met name de verticale gleuven in de neus strijken Jeep tegen de haren in. Jeep zegt verder dat het vreest dat de Roxor-verkoop ten koste zal gaan van die van zijn eigen modellen.

Of FCA erin slaagt om Mahindra's plannen tegen te houden, valt nog te bezien. Het Indiase bedrijf kondigde eerder dit jaar aan 600 miljoen dollar te investeren in een productiefaciliteit van de Roxor.

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.