Europese autoverkopen maart -9%

Renault-showroom Rotterdam | Foto: ANP
In Europa zijn in maart 9 procent minder auto's verkocht dan in die maand in 2008. Met name de Duitse resultaten halen het gemiddelde erg omhoog. Nederland scoort in de derde maand een min van 25,7 procent. In het eerste kwartaal daalden de Europese verkopen met 17,2 procent; Nederland scoort een min van 23,6 procent.
In maart zijn in Europa de autoverkopen met negen procent gedaald. Da's een verademing na een januarimaand met een min van 27 procent en februari waarin een min van 18,3 procent werd geschreven. Met name de Duitse autoverkopen halen het gemiddelde flink omhoog. Door de slooppremie is daar in maart een plus geboekt van 39,9 procent. Frankrijk komt door soortgelijke maatregelen tot een plus van acht procent en Italië scoort een plus van 0,2 procent.
Op de andere grote markten in Europa is er nog steeds niets om over naar huis te schrijven. Groot-Brittannië heeft in maart een verlies van 30,5 procent en Spanje schrijft een min van 38,7 procent. De Belgische autoverkopen dalen in maart met 11,5 procent.
Over het eerste kwartaal wordt er in de Europese Unie bij de autoverkopen een min geschreven van 17,2 procent ten opzichte van de eerste drie maanden van 2008. Ook hier zorgt Duitsland er met een plus van 18 procent voor dat de schade beperkt blijft. Samen met Polen, dat een plus van 1,3 procent heeft, is dit het enige land dat meer verkoopt dan in het vorige jaar. Nederland blijft in het eerste kwartaal steken op een min van 23,6 procent; België staat op min 15,3 procent. In totaal zijn in het eerste kwartaal in Europa 4.054.438 auto's verkocht.
Bij de merkenlijst zijn in het eerste kwartaal slechts vier fabrikanten die meer verkopen dan in 2008. Dacia is met een plus van 26,5 procent de grootste winnaar, gevolgd door Alfa Romeo met +20,2 procent. Hyundai (+15,1 procent ) en Skoda (+0,5 procent) zijn de andere winnaars.

Lezersreacties (29)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.