Sleuteloverhandiging in Peugeot-showroom
 
Nieuws

Europese autoverkopen groeien niet

Het aflopen van de slooppremie in Duitsland zorgt er voor dat de Europese autoverkopen in het eerste halfjaar groeien met slechts 0,2 procent. In juni daalt de markt zelfs met 6,9 procent.
In juni zijn de Europese autoverkopen gedaald met 6,9 procent ten opzichte van het vorige jaar. Met name in Duitsland (-32,2 procent) zijn de resultaten slecht. De oorzaak daarvan is het stopzetten van de slooppremie, waarmee in crisisjaar 2009 de verkopen kunstmatig hoog werden gehouden. Ook in Italië (-19,1 procent) wordt daarom een slecht resultaat geboekt. In andere grote markten wordt daarentegen wel winst geboekt. Vooral Groot-Brittannië (+10,8 procent) en Spanje (+25,6 procent) zijn positieve uitschieters. Nederland doet met een plus van 44,1 procent ook een aardige duit in het zakje. In Europa zijn in juni in Europa 1.341.092 auto's geregistreerd.
De verkopen in het eerste halfjaar laten nauwelijks groei zien. Met een aantal van 7.285.487 stuks, is er slechts 0,2 procent meer verkocht dan in het vorige jaar. Ten opzichte van 2008, toen de economie nog vol op stoom lag, werd nog 10,3 procent minder verkocht. Ook hier haalt Duitsland de resultaten omlaag. In het eerste halfjaar is daar 28,7 procent minder verkocht. Andere grote markten scoren allemaal plussen: Italië +2,9 procent, Frankrijk +5,4 procent, Groot-Brittannië +19,9 procent en Spanje +39,5 procent. Nederland scoort over het eerste halfjaar een plus van 22,3 procent.

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.