AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
EU: Porsche mag Volkswagen overnemen
16
Goed nieuws voor Porsche: de EU heeft gisteren bepaald dat er geen sprake van kartelvorming is bij een eventuele overname van Volkswagen. Daar is het licht dus op groen gegaan.
De Europese Commissie in Brussel, onder leiding van eurocommissaris Neelie Kroes, heeft bepaald dat Porsche Volkswagen mag overnemen. "De fusie zal het concurrentieveld in Europa niet wezenlijk veranderen," aldus de EU. Porsche heeft in Europa namelijk maar een marktaandeel van 0,6 procent. Op de verschillende markten zijn concurrenten die eenzelfde aandeel hebben als Porsche en VW straks samen zullen veroveren. Verder krijgen beide merken door de overname geen toegang tot nieuwe, belangrijke markten. Porsche en VW zijn immers in de zelfde landen actief.
Op het moment heeft Porsche 30,6 procent van de VW-aandelen in handen. In de toekomst moet dat vijftig procent worden. Op 2 september wordt dat uitgebreid naar 35,6 procent en de papieren voor de overname van nog eens 4,92 procent zijn al getekend.
Om de overname helemaal in kannen en kruiken te krijgen, moet over de hele wereld bij twintig mededingingsautoriteiten toestemming worden gegeven. In Amerika, Australië, Brazilië, Mexico, Israël, Rusland en Oekraïne is dat inmiddels gebeurd en nu dus ook in de EU. "Als iedereen groen licht heeft gegeven, kan de volgende stap worden gezet: dat is de aankoop van een meerderheid van de aandelen van VW. Als het goed is, zijn we daar in oktober van dit jaar klaar voor," aldus Porsche.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Porsche Cayenne 4.5 Turbo S 521Pk Leer Trekhaak Navi Xenon
- 2006
- 208.040 km
€ 5.999

Porsche Cayenne 2.9 S Panoramadak SportChrono Leer Stuurverw. Trekhaak
- 2018
- 112.228 km
€ 53.900

Porsche Cayenne 3.0 E-Hybrid Platinum Edition / NAP / Sport Chrono / Matrix / Bose / Memory / 360 Camera / Luchtvering
- 2023
- 98.701 km
€ 77.950
Lees ook

Test: Porsche Cayenne Electric - Turbo is elektrische super-SUV met benzinebeleving
Nieuws

Porsche 911 GT3 RS wordt in één opzicht waarschijnlijk heel anders
Nieuws

Porsche wil zichzelf herpositioneren: modellen boven 911 en Cayenne
Nieuws

Porsche geeft brandstof-Cayenne maar weer eens een facelift
Nieuws
