Elio Motors verschijnt medio 2016
Omstreden Elio geeft weer teken van leven
In 2013 leerden we de creatie van de Amerikaan Paul Elio - die er in 2008 met de Elio begon - voor het eerst kennen. De energiezuinige driewieler moest een vanafprijs krijgen van zo'n 5.200 euro en zou in 2014 op de markt komen, maar het mocht niet zo zijn. Een jaar later kregen we - in een bijzonder persbericht waarin het verbruik werd vergeleken met de schadelijke uitstoot in de darmgassen van een rund - te horen dat de kleine Elio toch écht in 2015 in de showrooms zou moeten komen te staan, ditmaal met een prijskaartje van zo'n 4.900 euro.
Inmiddels zijn we al zo'n 5,5 maand bezig met 2015, en de Elio is nog altijd niet in de Amerikaanse verkooplijsten te vinden. Ditmaal krijgen we te horen dat Elio Motors met een nieuw, vijfde prototype aan de slag gaat dat een nieuw 0,9-liter driepittertje onder de kap krijgt. Samen met een nieuwe transmissie moet kleine Elio een verbruik neer kunnen zetten van 2,8 l/100 km. Medio 2016 moet hij dan toch echt te koop zijn, en wel voor een vanafprijs van 6.000 euro.
Het is nog even afwachten wat er allemaal werkelijkheid wordt. Her en wordt geroepen dat Elio Motors aan oplichterij en misleiding doet. Er is zelfs een aantal Facebook-pagina's op poten gezet om hier aandacht aan te geven.