Elektrische autobouwer Coda op de fles

Coda
CodaCodaCodaCodaCodaCoda
Coda, een kleine Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's, heeft faillissement aangevraagd.

Het Amerikaanse bedrijf Coda Holdings Inc. heeft 'Chapter 11' (faillissement) aangevraagd, drie jaar na de oprichting en een jaar nadat het z'n elektrische sedan op de markt bracht in Californië. Tot nu toe zijn er slechts 100 Coda's verkocht en dat is niet genoeg om de schoorsteen rokende te houden. Investeerders staken 300 miljoen dollar in het Coda, in 2012 zag het bedrijf af van het aanvragen van een overheidslening van 334 miljoen dollar – geld dat Fisker en Tesla wel ontvingen.

Vorig jaar was Coda bij nieuwe investeerders op zoek naar 150 miljoen dollar maar er werd slechts 22 miljoen binnengehaald. Mocht Coda definitief op de fles gaan, dan kost dat 40 werknemens hun baan. Coda is voornemens om de autosector vaarwel te zeggen en z'n accutechnologie na verkoop en herstructurering van het bedrijf te gebruiken voor energieopslag-systemen. Dat proces neemt naar verwachting 45 dagen in beslag.

Een van de redenen dat de Coda niet massaal de showroom uit vloog - buiten een terugroepactie vanwege problemen met de airbags - was z'n weinig aansprekende styling. Het sedannetje was gebaseerd op de Chinese Hafei Saibao – een ontwerp van Pininfarina uit 2004 – die weer op het onderstel van een Mitsubishi Lancer uit de jaren negentig stond. Deze auto werd omgebouwd tot elektro-auto door de montage van een 130 pk sterke elektromotor, die werd gevoed door een LiFePO4-accupakket (lithium-ion ijzer fosfaat) van 31 kWh. De actieradius van de 37.250 dollar kostende Coda bedraagt 201 kilometer.

Lezersreacties (24)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.