AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Eerste platformtest nieuwe Ford Galaxy
20
Ford test met een nieuw platform, wat schuilgaat onder een mule. Dat is een grondig verbouwde carrosserie van een Grand C-Max. Waarschijnlijk wordt hier getest met de techniek van een volgende generatie Galaxy.
Het platform van de nieuwe Galaxy bevindt zich nog een vroeg stadium. Het is voor het eerst dat er een mule opduikt dat erop wijst dat Ford werkt aan een opvolger van de huidige fullsize-mpv. Er is door de testmensen het nodige gefröbeld met de koets van een Grand C-Max, voor en achter is er wat aangeplakt, want zo'n Galaxy is immers nog weer een slagje groter dan de onlangs geïntroduceerde zevenzitter op basis van het nieuwe Focus-platform.
De huidige Ford Galaxy heeft net een facelift achter de rug, maar is als model toch alweer sinds 2006 op de markt. Een woordvoerder van Ford Nederland heeft geen concrete informatie over een opvolger: "Als een model een paar jaar op de markt is, start een fabrikant doorgaans met de ontwikkeling van de opvolger. Gezien de facelift van de Galaxy in 2010 verwacht ik dat het huidige model zeker nog tot na 2012 mee gaat."
En dat betekent dat we een derde generatie van de Ford Galaxy niet voor 2013 hoeven te verwachten.