AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Duitse autoverkopen trekken aan
42
De autoverkopen in Duitsland zijn in oktober met ruim 2 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Kraftfahrtbundesamt, dat de registratie van personenauto's bijhoudt.
De stijging is de eerste toename sinds juli. Over het algemeen is de Duitse automarkt dit jaar zwakker dan in 2012. In de eerste 10 maanden van dit jaar werden ruim 5 procent minder nieuwe auto's op kenteken gezet dan in dezelfde periode vorig jaar.
Marktleider Volkswagen, goed voor ruim een vijfde van de autoverkopen in Duitsland, bracht 2 procent meer auto's aan de man dan in oktober vorig jaar. Nummer 2 Mercedes zag de verkopen met 1 procent stijgen, terwijl bij nummer 3 Audi een daling van bijna 8 procent werd geregistreerd.
In totaal werden er vorige maand in Duitsland 265.441 nieuwe auto's op kenteken gezet. De teller voor de eerste 10 maanden van het jaar liep op tot bijna 2,5 miljoen auto's.
Lees ook
Nieuws
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd
Nieuws
Stellantis roept in Nederland bijna 15.000 auto's terug om brandgevaar
Nieuws
Mitsubishi Eclipse Cross: ook deze elektrische SUV is een Renault
Freek hing motor Honda Civic Type R in zijn Toyota MR2 en schroefde er turbo op - Kloppend Hart
Nieuws