AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Drie dikke Impreza's in Londen
8
Prodrive is helemaal losgegaan bij het aanpassen van de Impreza WRX en de WRX STI. Van de WRX toont het bedrijf op de British International Motor Show een 255 pk sterke versie, en van de STI staan er in Londen twee opgepepte versie, de meest krachtige levert zelfs 380 pk.
De WRX-S heeft een tot 255 pk opgefokte 2.5 turbo boxermotor, standaard levert het blok 230 pk. Daarmee knalt de WRX-S in 5,5 seconden van 0 naar 100, een winst van zestiende van een seconde. Prodrive past nog meer zaken aan, zodat de meerprijs in Groot-Brittanië 2.500 Britse pond extra bedraagt.
Ook leverbaar is de WRX STI 330S, waarbij de geblazen boxermotor is getuned tot 330 pk. Sprinten van 0 naar 100 duurt nog maar 4,4 seconden en de top bedraagt 250 km/h. En omdat het in het autogekke Engeland nooit genoeg is, toont Prodrive ook nog een WRX STI 380S, een conceptcar met maar liefst 380 pk. Hoewel een concept, kan de auto volgens het bedrijf binnen zes maanden bij de Britse dealers staan. Al dat geweld blijft voorbehouden aan liefhebbers aan de overkant van de Noordzee.