Dieselgate blijft domper op winst Volkswagen
22,6 miljard aan boetes
De totale kosten voor Volkswagen door het gesjoemel met 11 miljoen dieselauto's wereldwijd kunnen overigens nog veel hoger uitkomen. Alleen al in Noord-Amerika is het bedrijf aan boetes en reparaties meer dan 23 miljard dollar kwijt. Daarnaast lopen er nog honderden rechtszaken door gedupeerde beleggers en volgt er nog een strafzaak in Duitsland.
Volkswagen meldde verder een stijging van de operationele winst voor afschrijvingen met 14 procent in 2016 ten opzichte van een jaar eerder tot 14,6 miljard euro. Onder de streep noteerde het bedrijf 2,8 miljard euro, na een verlies van 5,5 miljard euro in 2015. De omzet steeg met 1,9 procent tot 217 miljard euro.
Topman Matthias Müller zegt optimistisch te zijn over de toekomst van zijn bedrijf, dat het afgelopen jaar Toyota van de troon stootte als grootste automaker ter wereld. "Uit de cijfers blijkt dat we we er goed voor staan, zowel in financieel als in operationeel opzicht."
Voor 2017 rekent Volkswagen op een lichte stijging van het aantal verkochte auto's, ondanks de "aanhoudend uitdagende marktomstandigheden". Daarbij verwijst Volkswagen naar de economie, de sterke concurrentie, schommelende wisselkoersen en de verdere nasleep van de dieselcrisis. De omzet groeit naar verwachting met 4 procent.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volkswagen Taigo 1.0 TSI 115pk DSG R-Line · Panoramadak · Apple/Android Car Play · P-Sensoren · Getint Glas · 17'' Inch ·
- 2024
- 33.392 km

Volkswagen Transporter 2.0 TDI L2H1 150PK 3 zits, PDC, CAMERA, Stoelverwarming, Cruis.ctrl
- 2018
- 130.923 km

Volkswagen Caddy 2.0 TDI L2H1 BMT NAVI/CARPLAY/CRUISE/PDC/TREKHAAK/NAP!
- 2019
- 203.406 km
PRIVATE LEASE Volkswagen
Lees ook

Volkswagen ID4 biedt voor de basisprijs nu ineens wel voldoende actieradius

Volkswagen ID5 niet meer leverbaar in Nederland

Volkswagen ID7 verbeterd: nieuwe basisversie is €5.000 goedkoper!

Volkswagen gaat mogelijk Israëlische Iron Dome-onderdelen bouwen in Osnabrück


