Deftige Opel Vectra verdient trouw baasje - Liefhebber Gezocht
Oude heer-Vectra
In zijn tijd was de Opel Vectra net als kleine broer Kadett/Astra niet aan te slepen. In hetzelfde tempo als ze verschenen, zijn ze ook weer uit het straatbeeld verdwenen. Deze best aardig dik aangeklede Vectra bleef dat lot bespaard.
Begin jaren 90 kon je werkelijk niet om de Opel Vectra heen. De opvolger van de Ascona was ondanks (of misschien wel dankzij) zijn nieuwe naam ouderwets succesvol, onder meer ook in de lease. Dat terwijl het toch niet de meest spraakmakend gelijnde auto was en ook qua rijgedrag was het niet per se een uitblinker. Misschien was het juist wel dat ietwat middelmatige dat de Nederlandse consument juist erg aansprak. Hier hebben we een Opel Vectra voor ons die - anders dan deze - iets minder voor de calvinist bedoeld is.
Zeg nou eerlijk, zo'n late en lekker dik aangeklede Vectra A als deze ziet er toch een stuk sprekender uit dan hoe je ze vaak zag. Met zijn sportieve wielen en breedstralers en natuurlijk het facelift-frontje kwam hij goed voor de dag, zelfs al was deze generatie in het bouwjaar van dit exemplaar (1994) al bijna uitgespeeld. In het interieur gaat het er iets soberder aan toe, al zorgen wat houtaccenten nog voor een deftig accent. Dat maakt het in combinatie met de automaat en de nog aanwezige originele cassetteradio overigens ook een beetje een 'oudeheren-Vectra'. Mogelijk is dat ook de reden dat hij er nog zo snaarstrak bij staat en dat er pas een krappe 131.000 km op de teller staat.
Een blik op de eigenarenhistorie wijst uit dat het langste bezit door één eigenaar van 2003 tot 2019 was. Dat zou wel eens iemand op leeftijd geweest kunnen zijn. Daarna is de auto nog vier jaar bij iemand anders geweest en afgelopen zomer was de Vectra iets meer dan een maandje bij de vorige eigenaar. Dat laatste is opmerkelijk, maar hoeft niet meteen te betekenen dat er een lijk in de kast zit. Met een vraagprijs van €3.957 is deze Opel Vectra zeker niet bijzonder goedkoop. Toch is het voor zo'n zeldzaam netjes overgebleven Vectra wellicht een eerlijke prijs.
Signalement
Merk | Opel |
---|---|
Model | Vectra 1.8i CDX |
Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
Transmissie | 4 versnellingen, automaat |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 21.078 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | |
Cilinderinhoud | 1.796 cc |
Maximaal vermogen | 66 kW / 90 pk bij 5.400 tpm |
Maximaal koppel | 145 Nm bij 3.000 tpm |
Inhoud brandstoftank | 61 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.352 mm / 1.706 mm / 1.400 mm |
Wielbasis | 2.600 mm |
Massa leeg | 1.125 kg |
Laadvermogen | 555 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.250 kg / 490 kg |
Banden | 175/70TR14Prijzen |
Topsnelheid | 177 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 15,0 s |