Daihatsu Hijet aangescherpt

Daihatsu Hi-Jet Pick-up
Daihatsu Hi-Jet Pick-upDaihatsu Hi-Jet Pick-upDaihatsu Hi-Jet Pick-upDaihatsu Hi-Jet Pick-upDaihatsu Hi-Jet Pick-upDaihatsu Hi-Jet Pick-up
In Nederland kennen we de Hijet als een mini-busje dat ondanks z'n geringe formaat nog behoorlijk wat mee kon zeulen. Soms zie je ze nog weleens rondgaan, al dan niet in pick-up uitvoering. Dat model heeft nu een nieuw snoetje gekregen.

De eerste Hijet zag al in 1960 het levenslicht en inmiddels zijn we weer zo'n tien generaties verder. Vreemd genoeg was die nieuwste generatie alleen leverbaar als busje, maar nu is ook de pick-up opgefrist. Het praktrische dreumesje - waarvan er sinds 1960 ongeveer 4 miljoen zijn verkocht - krijgt een strakker smoeltje en wordt afgeladen met opbergmogelijkheden.

De Hijet valt in de categorie van de kei-cars, wat voor de Japanse koper natuurlijk een hoop voordelen met zich meebrengt. De grote vriend van de kleine ondernemer heeft een nieuwe snoet en is zowel met twee- als met vierwielaandrijving leverbaar. De geluidsisolatie is verbeterd en het hele dashboard heeft een make-over gekregen. In totaal zijn er 20 opbergvakljes in z'n binnenste gelepeld. Onder de kap vinden we natuurlijk weer driepittertjes met een inhoud van 660 cc en vermogens tussen de 45 en 53 pk.

Lezersreacties (19)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.