Daihatsu blaast Copen nieuw leven in

Daihatsu Copen
Vanochtend zagen we Honda zich gereedmaken voor de komst van de opvolger van de Beat, de kleine kei-car roadster van begin jaren negentig. Ook Daihatsu had een guitig bochtenriddertje in het gamma, de Copen. Nu lijkt ook dat bijzondere ukkie een opvolger te krijgen.

De Copen verscheen hier in 2004 in de showroom, en viel ondanks, of misschien wel juist dankzij, z'n uiterst geringe formaat toch behoorlijk op. De kleine dakloze Daihatsu mocht dan geen snelheidsmonster zijn, weinig andere modellen wisten zoveel plezier uit zo'n spartaans totaalpakket te halen.

In eerste instantie verscheen-ie met een geblazen, 660 cc grote viercilinder met 68 pk op de markt. Dat klinkt beperkt, maar het slechts 830 kilo wegende Japannertje kon er aardig mee uit de voeten. In 2006 werd z'n typische kei-car krachtbron vervangen door een volwassener 1.3-liter exemplaar. In 2011 moesten we afscheid nemen van het wagentje, dat momenteel druk bezig is met het verkrijgen van z'n cultstatus.

Volgens Autocar, dat gesproken heeft met een anonieme bron binnen Daihatsu, krijgt de Copen een opvolger. Daarmee zou Daihatsu Honda achterna gaan. Dat merk presenteerde vanochtend de S660, een voorproefje van een klein en speels roadstertje.

Video

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.