AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Covini zeswieler komt volgend jaar!
64
In 2004 stond op de autosalon van Genève deze vreemde verschijning. Daarop waren er een tijdje berichten over productieplannen voor de Covini C6W. Toen werd het stil. Maar nu blijkt toch dat de auto er aan het einde van 2009 komt.
De Covini C6W is in 2004 gepresenteerd op de Autosalon van Genève. Nu wordt beweerd dat de auto aan het einde van 2009 in beperkte productie gaat. En neem beperkt maar in de meest letterlijke zin van het woord: de jaarproductie wordt niet meer dan zes stuks. Dat meldt de website Italiaspeed.
In de jaren die aan de C6W is gewerkt, is de zeswieler wel wat gewijzigd. De versnellingsbak is nieuw en de motor is inmiddels een een 4,2-liter V8 van Audi met een vermogen van 440 pk. Ook wordt het productiemodel een cabriolet, in plaats van een dichte auto zoals die bijna vijf jaar geleden op de Zwitserse beurs stond.
Covini Engineering is in 1978 gesticht door Ferruccio Covini, die als hobby prototypes bouwde. Het idee voor een zeswieler heeft hij al sinds 1974.
Lees ook
Gebruikersreview

BMW i4 M50 (2022)
Gebruikersreview

Tesla Model 3 Performance AWD (2025)
Nieuws
Koenigsegg Sadair's Spear is de snelste op heuvelklim Goodwood
Gebruikersreview

Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)
Autotest