BYD stelt massaproductie in Hongarije uit
Extra aandacht voor Turkije
In Hongarije staat een kakelverse fabriek waar het Chinese BYD op grote schaal auto's gaat produceren. Gaat, inderdaad. Het lijkt de volledige ingebruikname van de productiefaciliteit op de lange baan te schuiven.
BYD's grote fabriek in Hongarije draait voorlopig niet op volle toeren, zo blijkt uit berichtgeving van Automotive News dat zich baseert op informatie van anonieme ingewijden. Tot 2026 draait de productie in de piepjonge fabriek op een lager pitje. In plaats van 150.000 auto's, zou BYD er in 2026 slechts enkele tienduizenden produceren. Uiteindelijk zouden er in de Hongaarse fabriek jaarlijks 300.000 BYD's van de band moeten lopen.
Tegelijkertijd zou de in Turkije op te tuigen nieuwe fabriek juist eerder in gebruik worden genomen. BYD zou in die fabriek juist meer willen produceren dan eerder aangekondigd. De motivatie hierachter heeft uiteraard met centen te maken. Volgens de ingewijden is het voor BYD nou eenmaal goedkoper om in Turkije te bouwen.
PRIVATE LEASE BYD
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

BYD Tang Flagship 108.8 kWh | Origineel NL! | NAP
- 2025
- 8.788 km

BYD Seal U 1.5 DM-i FWD Boost Plug in hybrid, fabrieksnieuw!
- 2025
- 50 km

BYD Seal U 1.5 T DM-i AWD 323PK 18,3KW DESIGN PANO HEADUP 360.CAM STOEL/STUUR VERW STOEL.VENTILATIE INFINITY/AUDIO 6 JAAR GARANTIE PLUG IN HYBRID
- 2025
- 6 km
Lees ook

BYD Racco: piepkleine elektrische micro-MPV

Denza Z: Supercar van BYD komt hier op Porsches jagen

BYD Atto 2 wordt plug-in hybride: dit is de BYD Atto 2 DM-i

Update! Dit zijn de beste elektrische auto’s tot €30.000

