AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Bugatti: 'mogelijk meer pk's voor Veyron'
28
"Vooral niet kleiner, goedkoper of minder indrukwekkend," dat is wat Bugatti-baas Paefgen zegt over het model na de Veyron. Maar ook met dat snoepje, is Bugatti nog niet klaar.
In het Engelse Autocar vertelt Bugatti-directeur Franz-Josef Paefgen dat de opvolger van de Veyron in 2012 weer een ultra-auto wordt. "We willen boven de rest blijven staan en gaan dus geen kleiner of goedkoper model maken en we gaan ook de productie niet opschroeven." In de tijd dat de Veyron bestaat zijn er vele geruchten geweest over een goedkopere Bugatti en er zijn zelfs speculaties geweest dat Bugatti na de productie van driehonderd Veyrons weer ophoudt te bestaan. Maar het tegendeel is dus waar.
Er is nog niet besloten welke auto de Veyron aflost. Er wort nagedacht over een luxe sedan die een concurrent wordt voor Rolls-Royce en Maybach. Waarschijnlijk gaat die auto techniek delen met de nieuwe Arnage van zustermerk Bentley.
Als de carrière van de Veyron op z'n einde loopt, wordt er ook nog een GT-versie van verwacht. Die wordt nóg krachtiger dan de 1.001 pk van de reguliere Veyron. W16 met vier turbo's kan namelijk nog wat verder worden getuned: het maximale koppel kan tot 1.500 Nm waar er nu nog slechts 1.251 worden opgewekt. De Veyron GT moet zo'm 1.218 pk krijgen en als bijbehorende topsnelheid wordt ingezet op een slordige 434 km/u.