BMW werkte aan dakloze M5

BMW M5 Cabrio (E34)
Een open M5 hebben we nooit gehad, maar het was bijna anders gelopen. In 1989 zat BMW serieus na te denken over een M5 cabriolet. Er bestaat één exemplaar van de open M5.
De M5 cabrio is gebouwd door BMW Motorsport. Zij hebben destijds een E34 Vijf gepakt en twee deuren weggehaald. Wel zijn er nog vier zitplaatsen. De topless M5 heeft dezelfde 3,6-liter zes-in-lijn met 314 pk als de normale M5 destijds had. Hiermee moet de 'mooi-weer-vijfserie' in minder dan zeven seconden op de honderd zitten. De auto is bijna in productie gegaan. De Duitsers hadden zelfs al een plekje voor de auto geboekt op de motorshow van Genève en de prijs zou op 50.000 pond komen te liggen. Maar een week voordat de M5 onthuld zou worden, trok BMW de stekker uit het project. De reden voor deze beslissing was dat de auto de vraag naar een normale cabrio op basis van de 5-serie zou doen aanwakkeren. Dit zou de verkopen van de open 3-series weer schaden.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.