BMW M5 bezig met bandentests

BMW M5
BMW M5BMW M5BMW M5BMW M5BMW M5
Bij de ontwikkeling van de nieuwe M5 gaat BMW niet over één nacht ijs. Zo test de M-divisie de ultieme 5-serie met diverse bandentypes om de productieauto het beste rubber mee te geven.
Pirelli en BMW testen de nieuwe M5 met diverse bandentypes. De M-divisie zet namelijk alles op alles om weer de maatstaf in z'n klasse neer te zetten. Dat is geen geringe opgave, want de Jaguar XFR, Audi RS6 en Mercedes E 63 AMG zijn stuk voor stuk auto's die vrijwel niets te wensen overlaten.
De vorige generatie M5 had een atmosferische V10 onder de kap, maar de nieuweling krijgt een V8 met twee turbo's onder de kap. Het is het blok dat ook in de X5 M en de X6 M ligt, dus dat betekent een vermogen van minimaal 555 pk. Misschien ook nog wel wat meer, want de –flink zwaardere- Audi RS6 heeft de beschikking over 579 pk. De keuze voor de geblazen V8 is vooral ingegeven door BMW's streven om het gamma zuiniger te krijgen.
Kers
Volgens de geruchtenmachine blijft het niet bij speciale banden en een dikke turbomotor. De M-divisie zou ook het KERS-systeem willen monteren, een erfenis uit het Formule 1-tijdperk. Dit systeem zorgt voor een extra boost tijdens inhaalacties, een handige voorziening als je een E 63 AMG de genadeklap wilt geven bij een sprintduel.
We verwachten dat BMW de M5 begin 2011 onthult. Niet lang daarna verschijnt de auto bij de dealers, klaar om de kroon voor de supersedans uit de handen van de concurrentie weg te grissen.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (31)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.