Autoverkoop China 92 procent lager door coronavirus

Autofabrikanten komen auto's bij je brengen

Geely Geometry

In China, de grootste markt voor personenwagens ter wereld, worden door het coronavirus COVID-19 fors minder voertuigen verkocht. Het aantal registraties lag gemeten over de eerste twee weken van februari 92 procent lager dan een jaar eerder.

Dat meldt de Chinese vereniging voor personenwagens (CPCA). In de eerste week van deze maand was de daling met 96 procent nog scherper: toen kwam het daggemiddelde uit op 811 verkochte auto's.

CPCA hoopt dat ook de verkoop zich de komende tijd zal herstellen, nu meer autodealers weer opengaan. Veel autofabrieken, waaronder die van Tesla, zijn onlangs ook weer van start gegaan, hoewel de COVID-19-uitbraak nog niet onder controle is.

Het Chinese merk Geely laat daarom sinds kort online bestelde auto's voor de deur van de klant afleveren.

Lezersreacties (37)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.