Auto's steeds ouder naar de sloop

Autosloop | Foto: ANP
We doen hier in Nederland gemiddeld weer wat langer met onze auto's. Uit cijfers van het VWE blijkt dat de gemiddelde leeftijd waarop een auto wordt gedemonteerd, de afgelopen jaren behoorlijk is gestegen.

In 2013 was de gemiddelde leeftijd waarop een auto werd gedemonteerd 17,4 jaar. Inmiddels ligt het landelijk gemiddelde op 18,2 jaar. Volgens het VWE is deze toename vooral toe te schrijven aan de grotere hoeveelheid oldtimers die dit jaar werden gesloopt. Iets wat voor een groot gedeelte verband houdt met de veranderde regels omtrent de motorrijtuigenbelasting voor oldtimers.

Het VWE was ook zo vriendelijk om een top drie op te stellen van de meest gesloopte jongste auto's. Dat zijn de Volkswagen Golf, de Volkswagen Polo en op nummer één de Opel Corsa. Leg dat lijstje naast de meest voorkomende modellen in ons land en het is duidelijk waarom de drie auto's deze top drie vormen.

Opvallers
De Hyundai Veloster is nooit echt aangeslagen in Nederland, maar slaat bij de sloperijen wel opvallend goed aan. Maar liefst 8 van de 280 exemplaren hebben hun weg naar de sloop al gevonden. Heel opvallend, als je bedenkt dat de auto pas drie jaar geleden voor het eerst bij de dealer verscheen. Een andere vreemde eend in de bijt is de Fisker Karma, waar er dit jaar twee van werden gesloopt. Ook een Spyker C8 heeft de snelweg al verruild voor de eeuwige parkeerplaats.

MerkModelGeslooptWagenpark% sloop
1HyundaiVeloster82802,86%
2ChevroletNubira32511,20%
3FiskerKarma21751,14%
4Peugeot407 Coupé54481,12%
5Hyundaii4032981,01%
6LanciaPhedra33710,81%
7CadillacCTS22580,78%
8CadillacSRX22870,70%
9RoverStreetwise22980,67%
10Mercedes-BenzVaneo11490,67%

Top tien hoogste slooppercentage auto's jonger dan tien jaar oud

Aan de andere kant zijn er ook auto's die juist gespaard bleven. Zo is de meest voorkomende auto, waarvan er geen één exemplaar werd gesloopt, de Peugeot 5008. Op de voet gevolgd door de Hyundai i30, die het duidelijk beter doet dan zijn hippe broertje.

Lezersreacties (56) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.