'Autodealers wacht opnieuw een matig jaar'
Als de prognose uitkomt, blijft het jaaraantal aan nieuwe personenauto's voor de 4e keer sinds 1970 onder de grens van 400.000. Dat is inclusief dit jaar, waarin naar verwachting de autoverkoop niet meer dan 380.000 nieuwe exemplaren zal bedragen.
Ter vergelijking: de afgelopen 10 jaar werd een jaargemiddelde van 478.000 gerealiseerd. In de jaren daarvoor lagen de aantallen nog hoger, met een absoluut record van ruim 610.000 stuks in 1999.
Volgens Aumacon-directeur Clem Dickmann kunnen de dealers dergelijk hoge aantallen voor de toekomst wel vergeten. ,,De rol die de auto speelt in onze mobiliteitsbehoefte is op z'n retour. Door de voortschrijdende bevolkingsconcentratie in de Randstad worden de af te leggen afstanden steeds korter, waardoor ook andere vormen van vervoer aan terrein winnen'', zegt hij in een toelichting.
Hij wijst er ook op dat auto's steeds beter van kwaliteit worden en minder onderhoudsgevoelig waardoor vervanging minder dringend wordt.
Lees ook

De Kia EV4 bewijst naast de Renault Scenic dat hij een goede EV is, maar niet in alles beter

Test: Volkswagen ID3 GTX - Met de wetenschap dat er een GTI komt begrijpen we 'm beter

Deze topklasse limo's uit de jaren 1950-1980 stijgen nog wel in waarde

De Nio EL6 is dankzij accuwisselen eerder in Italië dan de Volvo EX90, maar het scheelt niet veel
