AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Autobinck doet Chinezen
26
Autobinck Holding heeft het importeurschap van het Chinese BYD binnengehaald. Het Haagse bedrijf moet binnenkort het importeurschap van Mazda inleveren maar heeft ook Hyundai en Infiniti in het portfolio.
Autobinck Holding wordt verantwoordelijk voor de verspreiding van het Chinese merk BYD (Build Your Dreams) in Nederland, Tsjechië, Slowakije, Hongarije en Slovenië. Dat meldt het vakblad Automotive. Als sinds de Autosalon van Genève, in maart, wordt tussen beide partijen onderhandeld, maar vanmiddag is het contract getekend.
Het is nog niet bekend wanneer de eerste BYD's naar Nederland komen. Het merk heeft een historie als batterijenproducent en timmert hard aan de weg met hybrides en elektrische auto's. "In China geeft BYD op dat gebied de toon aan," vertelt Autobinck-directeur Henny van Dijk.
Lees ook
Nieuws
Scout Traveler en Terra duiken voor het eerst in Europa op
Nieuws
Rimac Nevera zet reeks nieuwe snelheidsrecords neer
Nieuws
‘Terugdraaien verkoopverbod brandstofauto’s per 2035 kan 1 miljoen banen kosten’
Nieuws
MG IM5 en IM6: schieten op Tesla Model 3 en Model Y
Nieuws