Het gemiddelde omzetverlies wordt geschat op 39,6 procent, terwijl dit eerder nog op ruim 44 procent stond. Ook verwachten minder ondernemers binnen drie maanden krediet nodig te hebben. Het percentage staat op 59,8 procent, terwijl dit eerder nog op 80,5 procent van de ondervraagden stond.
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Auto- en motorbranche ziet eerste omzetdaling sinds 2013
Klappen door coronacrisis
6
De auto- en motorbranche heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 1,8 procent minder omzet gedraaid. Het is voor het eerst sinds 2013 dat de omzet lager uitvalt dan een jaar eerder, zo meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek vrijdag.
De omzet van de branche wordt omlaag getrokken door de uitbraak van het coronavirus en de gedeeltelijke lockdown die erop volgde. Hierdoor liep het ondernemersvertrouwen een flinke deuk op, aangezien het daalde naar -46,9 aan het begin van het tweede kwartaal. De zware-bedrijfsautobranche, gespecialiseerde reparateurs en onderdelenhandelaren zagen allen de omzet teruglopen in het eerste kwartaal. Alleen de deelbranche van handel en reparatie van personenwagens noteerde met een toename van 4 procent een omzetgroei.
Bijna 85 procent van de ondernemers in de auto- en motorbranche verwacht lagere omzet in het tweede kwartaal. De eerste voortekenen zijn er al, want in april daalde de omzet van importeurs van auto’s en motorfietsen met 62 procent. Bovag komt ondanks dat met een relatief hoopgevend geluid voor de sector. Eerder deze week constateerde de brancheorganisatie dat 83 procent van de ondervraagde ondernemers in de sector vertrouwen heeft dat hun bedrijf de coronacrisis doorkomt.
Lees ook
Designdrive BMW 6-serie E24: waarom dit de ultieme sharknose en een designicoon is
Autotest
Praktijkervaring BMW Z4 (E89): klapdak last of gemak?
Autotest
Test: Volvo EM90 - gevalletje hygge meets hightech
Achtergrond
Auto's stukmaken zodat jij dat niet hoeft te doen
Koopgids