Alpine toont binnenkort waterstof-supercar A4810
Onthulling over twee weken
Alpine heeft iets bijzonders in het vat zitten. Over twee weken presenteert het Franse merk namelijk een conceptauto met een 'waterstof-aandrijflijn'. Een tweezits supercar, om precies te zijn.
De Alpine A4810, zoals het studiemodel heet, wordt op vrijdag 18 maart gepresenteerd. We krijgen nu enkel een schimmige plaat voorgeschoteld van de neus, waarop twee venijnig de wereld in turende koplampen te zien zijn. De A4810 is ontstaan uit een samenwerking tussen Alpine en ontwerpschool IED (Instituto Europeo di Design) in Turijn. IED komt wel vaker met bijzondere automobiele creaties, zoals de IED Tracy, de Hyundai Kite Concept en de IED Syrma. Nu zijn de studenten dus aan de slag gegaan met een supercar van Alpine.
Het is niet zomaar een supercar, maar eentje met een 'waterstof-aandrijflijn'. Die wordt niet nader beschreven, dus het is nog even afwachten of het hier gaat om een brandstofcel of om een verbrandingsmotor die op waterstof loopt. Dat tweede ken je misschien vooral van Toyota, maar ook Alpine's moederbedrijf Renault lijkt hier inmiddels mee bezig. De A4810 moet 'extreme sportiviteit van de toekomst op een meer technologische en duurzame manier' laten zien. Reken niet op een productieversie van de A4810, maar de interesse is hoe dan ook gewekt.
Had je deze auto's al gezien?

Alpine A290 GT PREMIUM 52 kWh 180pk | PACK SAFETY | PACK DRIVING | DEVIALET | LEER | TWO TONG GRIS TORANADE MAT | CAM,ERA | ADAPTIEVE CRUISE |
- 2025
- 150 km

Alpine A110 252PK Turbo|RIJKLAAR|UNIEK|CAMERA|HISTORY|GARANT
- 2023
- 9.938 km

Alpine A290 GTS Premiere Edition La Bleue 52 kWh
- 2025
- 250 km