Alfa Brera komt
De kogel is door de kerk, de knoop is doorgehakt, er zijn spijkers met koppen geslagen. De Alfa Romeo Brera gaat in productie en wordt vanaf 2005 verkocht onder de naam Evoluta. Als basis dient de opvolger van de Alfa 156 – laten we 'm voor het gemak maar even 157 noemen – een auto waar Alfa grootse plannen mee heeft.
In de komende vijf jaar gaat Alfa Romeo 16 nieuwtjes introduceren, waarvan 10 nieuwe modellen. Kortom: in 2007 zijn alle Alfa's vernieuwd en is er het nodige bijgekomen. Voor het ontwerpen van de 156-opvolger is de hulp van ItalDesign ingeroepen, het bureau van Giorgio Giugiaro. En voor de ontwerpers van ItalDesign is er genoeg werk, want alleen al van de '157' wil Alfa tenminste vier varianten hebben: een sedan, een Sportwagon, een cabrio én een coupé. En daarvoor staat de Brera aan de basis. En het goede nieuws is, dat 'ie buiten wat kleine aanpassingen aan velgen, buitenspiegels en dat soort details gewoon wordt zoals 'ie hier op de foto staat. Mooie kar dus. En zeer waarschijnlijk zal hij Evoluta gaan heten.
Maar Alfa heeft meer ambities. Het merk wil nieuwe wegen inslaan en wil nieuwe dingen uitproberen. En Alfa wil wel een tipje van de sluier oplichten: 'vierwielaandrijving'. Wij interpreteren dat als dat er vierwielaangedreven versies komen van bestaande modellen, maar ook dat Alfa zich wel eens op de SUV-markt zou willen storten.
PRIVATE LEASE Alfa Romeo
Had je deze auto's al gezien?

Alfa Romeo Tonale 1.5T Hybrid Veloce | Achterbank met armsteun en skiluik | Achterspoiler | Achteruitrij assistent
- 2024
- 4.698 km

Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.8i 141PK Distinctive 100% Documentatie * Cruise-ctr. / Airco / Apk Dec-2025
- 2006
- 260.263 km

Alfa Romeo Stelvio 2.0 T AWD B-Tech trekhaak!
- 2019
- 76.758 km