Aanrijding als verzekeringsfraude steeds vaker en professioneler

Schade

Uit onderzoek van het AD blijkt dat aanrijdingen in Nederland steeds vaker in scène worden gezet om verzekeraars op te lichten. Deze vorm van verzekeringsfraude wordt bovendien steeds professioneler en georganiseerder, waarbij soms zelfs letselschade ten onrechte wordt geclaimd.

Het ‘tillen’ van een verzekeraar met blikschade gaat vaak gepaard met de inzet van huurauto’s en auto’s die op papier wel veel geld waard zijn, maar in de praktijk door een schade- en importverleden niet. Dat laatste is voor de taxateur en schadehersteller niet zichtbaar, waardoor  een verzekeraar dan een schadebedrag uitkeert dat niet in overeenstemming is met de daadwerkelijke schade, meldt het AD. Volgens de krant is er een forse professionalisatieslag gaande op dit vlak. De Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV) zou zelfs spreken van georganiseerde misdaad, zeker nu er soms zelfs fysiotherapeuten en zorgbedrijven betrokken raken om letselschade te claimen.

De pakkans blijkt bovendien klein, want verzekeraars kunnen onmogelijk elk schadegeval helemaal doorlichten. Toch is er een aantal ‘red flags’ waaraan zij kunnen zien dat er misschien meer aan de hand is dan een onschuldig schadegeval. Welke dat zijn? Dat lees je in het oorspronkelijke AD-artikel.

Lezersreacties (28)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.