340 km/h snelle E-klasse

Snelste sedan ter wereld

Mercedes-Benz E-klasse
Brabus toont in Essen de snelste sedan ter wereld, een Mercedes E-klasse met een 6,3 liter biturbo V12 motor.

Brabus zou Brabus niet zijn als ze niet met iets heel bijzonders in Essen stonden. Een Brabus E V12 Concept Car met 630 pk en 1.000(!) Nm vinden we niet echt dagelijkse kost. De twaalfcilinder bi-turbo is afkomstig uit de S 600 en Maybach, maar is door Brabus verder onder handen genomen. De vermogenstoename werd bereikt door o.a. de motorinhoud tot 6,3 liter te vergroten.

De E V12 is volgens Brabus de snelste sedan ter wereld. De topsnelheid bedraagt maar liefst 340 km/h, daarmee rij je bij de meeste supersportwagens weg. Voor het uit stilstand wegrijden naar 100 km/h is slechts 4,2 seconden nodig, naar de 200 km/h duurt 12,9 tellen.

Het uiterlijk is slechts subtiel aangepast, slechts de forse wielen in de maat 255/35 ZR 19 voor en 285/30 ZR 19 vallen op. De auto staat natuurlijk op een speciaal door Brabus sportonderstel. Om dit geweld in te tomen worden extra grote remschijven gemonteerd (375 mm voor, 355 mm achter).

In 2003 zal Brabus een kleine serie van de E V12 produceren. De Duitse prijs ligt om en nabij de 300.000 euro.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.