30 jaar Porsche 959 op Techno-Classica

Porsche 959
Porsche 959Porsche 959Porsche 959Porsche 959Porsche 959Porsche 959 'Vorserie'
Over een krappe twee weken gaat in Essen weer de Techno-Classica van start. Porsche zet er de magistrale 959 in de schijnwerpers. De spraakmakende supercar blaast er z'n dertigste kaarsje uit.

Wie een 959 in de garage heeft staan - of iemand kent die er over eentje beschikt - mag zich een gelukkig mens noemen. Van de in 1985 geïntroduceerde 959 zijn slechts 292 exemplaren geproduceerd die stuk voor stuk een vermogen waard zijn. Tijdens Techno-Classica - dat tussen 15 en 19 april in Essen gehouden wordt - staat de supercar in de spotlight: hij viert z'n dertigste verjaardag.

Om dat te vieren, toont Porsche Classic een 959 die in opdracht van een Arabische prins is geproduceerd. De 959 - met z'n 450 pk sterke biturbo zescilinder boxermotor - is in staat om in 3,4 seconden naar de 100 km/h te denderen, wat hem destijds de snelste productieauto ter wereld maakte. Verder neemt Porsche een Carrera GT en een 918 Spyder mee, de hedendaagse toppers van het merk.

Overigens heeft Porsche meer moois in petto. Zo staat er een 356 B Carrera 2 uit 1962 die momenteel nog wordt gerestaureerd. Deze stamt uit een serie van slechts 34 stuks, en daarvan is dit de enige waarbij een elektrisch schuifdak in de hardtop is geïntegreerd.

Meer lezen over de 959? Sla dan deze Vrimibolide er even op na!

Lezersreacties (27)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.