150.000ste Polestar 2 geproduceerd
Productiemijlpaaltje
Polestar meldt vol trots dat het begonnen is met de productie van de onlangs technisch doorontwikkelde Polestar 2. Daar vertelt het merk trots bij dat het inmiddels 150.000 exemplaren van het model heeft gebouwd.
Hoewel Polestar zich direct nadat het zich had losgeweekt van Volvo profileerde als 'EV-merk', was de eerste auto van het merk een behoorlijk prijzige, want dat was een tot 1.500 stuks gelimiteerde plug-in hybride. Inmiddels kennen we Polestar enkel van auto's met elektrische aandrijflijnen. De 2 werd eind 2019 onthuld, ging in 2020 in productie en was daarmee hun eerste EV. In de drie jaar tijd dat Polestar de 2 produceert, zijn er 150.000 exemplaren van in elkaar geschroefd. Zou je ze allemaal achter elkaar parkeren, dan levert dat, behalve een bak werk, een 690 kilometer lange rij Polestars 2 op.
Van die 150.000 Polestars 2 rijden er volgens de cijfers meer dan 20.000 stuks in het Verenigd Koninkrijk rond. Dat zijn er behoorlijk wat. Ook in Nederland is een flink aantal Polestars 2 te vinden. In ons land zijn inmiddels meer dan 9.000 stuks geregistreerd.
De onlangs opgewaardeerde Polestar 2 heeft als Long Range Single Motor (299 pk, 82 kWh accu) een bereik van 654 kilometer. De Polestar 2 Long Range Dual Motor met twee samen 421 pk krachtige elektromotoren (476 pk met Performance Pack) schopt het met dezelfde accu tot 592 kilometer. De Standard Range Single Motor (272 pk en 69 kWh accu) komt tot 532 kilometer ver op een volle lading.