Officieel: PSA en GM sluiten alliantie

PSA flirt met GM | Foto: ANP/AFP
Tussen al het Genève-geweld door (wees gerust, er komt nog veel meer aan!) gebeurt er nog veel meer in autoland. Zojuist is namelijk zeer belangrijk nieuws bekendgemaakt: General Motors en PSA hebben een verregaande strategische alliantie beklonken.

Beide concerns melden in een gezamenlijk persbericht: "Met deze alliantie willen wij de sterke punten van onze concerns verenigen en onze slagkracht in Europa flink vergroten. We weten zeker dat deze samenwerking beide bedrijfsresultaten positief zal beïnvloeden."

De alliantie rust op twee pijlers. De eerste is het wereldwijd delen van platforms, componenten en modules. De tweede pijler is het gezamenlijk inkopen van goederen en onderdelen bij toeleveranciers. Gecombineerd geven beide concerns jaarlijks 125 miljard dollar aan onderdelen uit. De overeenkomst laat GM en PSA ruimte om ook nog andere samenwerkingen aan te gaan.

Aandeelhouder PSA

PSA kondigt meteen aan via aandelenuitgifte een extra kapitaal van 1 miljard euro te willen vergaren. General Motors neemt een belang van zeven procent in de PSA Group en wordt daarmee de op één na grootste aandeelhouder van het Franse concern.

Beide concerns zijn terecht blij met de alliantie. Alhoewel General Motors als concern goed opgekrabbeld is, deed de Europese tak (Vauxhall en Opel) het slecht. Ook bij PSA ging het in 2011 niet goed. Door de alliantie kunnen de concerns hun kosten per auto drukken en dus de winstgevendheid vergroten.

PRIVATE LEASE Peugeot

Lezersreacties (52)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.