Fisker roept Karma terug wegens brandgevaar

Fisker Karma

Fisker is genoodzaakt 239 Karma's terug te roepen wegens een mogelijke lekkage in het koelsysteem van het accupakket. Mogelijk gevolgen van deze lekkage is het uitvallen van de elektromotor en zelfs brand. Gelukkig is de oplossing voorhanden en blijkt het mee te vallen.

Eerder deze week kwam batterijproducent A123 Systems Inc. erachter dat er mogelijk problemen kunnen ontstaan met het accupakket van de Fisker Karma. Hoewel het probleem relatief kleinschalig is, het gaat om een foutief geplaatste slangklem van het koelsysteem, kunnen de gevolgen behoorlijk ingrijpend zijn. De slang zou namelijk koelvloeistof kunnen gaan lekken op het accupakket van de Karma, waardoor mogelijk kortsluiting optreedt. De gevolgen daarvan zijn in ieder geval het uitvallen van de elektromotor, maar ook brand behoort tot de mogelijkheden.

Om het zekere voor het onzekere te nemen roept Fisker 239 auto's terug naar de fabriek. Deze worden, uiteraard kosteloos, voorzien van een nieuw accupakket. Begin januari gaat de terugroep actie van start, het gaat om auto's gebouwd tussen 1 juli en 3 november van dit jaar. Een woordvoerder van de Nederlandse importeur van Fisker was niet bereikbaar voor commentaar. De kans dat er ook Nederlandse auto's tussen de getroffen exemplaren zitten is echter klein, pas vorige week werden hier de eerste Fiskers aan land gezet.

Lezersreacties (28)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.