AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Aston Martin Cygnet: iQ met kapsones
76
't Is maar goed dat het geen 1 april is. Anders hadden we het zeker niet geloofd: Aston Martin is bezig een Toyota iQ om te bouwen tot luxueuze stadsflitser.
Aston Martin bouwt in het hoofdkwartier in Gaydon een Toyota iQ om tot een Aston Martin-waardige stadsauto. Hij heet Cygnet en als deze auto realiteit wordt, zal hij worden aangeboden bij aankoop van een DBS, DB9 of Vantage.
"Nu is de tijd rijp voor Aston Martin om in dit speciale project te stappen", zegt Aston-baas Ulrich Bez. "De origanisatie van Toyota en de slimme bouw van de iQ zorgt er voor dat we de perfecte stadsauto kunnen bouwen. Er is nog veel werk te verzetten, maar dit project wordt in de niet al te verre toekomst zeker realiteit."
De samenwerking tussen Aston Martin en Toyota lijkt te zijn begonnen in de pitstraat van de Nürburgring, waar Bez en Akio Toyoda elkaar troffen tijdens de onlangs verreden 24 Uurs race. De Cygnet deelt de techniek met de iQ - er komt naar verluidt zelfs keuze uit de 1,0- en de 1,3-liter motor. Alleen de wielen en banden zullen verschillen. Aan de buitenkant valt het Aston Martin-front op, maar de koplampen blijven gelijk.
Een Cygnet wordt omgebouwd in Gaydon; voor dat doel worden iQ's uit Japan geïmporteerd. Aston Martin wil 1.000 tot 2.000 stuks bouwen per jaar en die worden exclusief via Aston Martin-dealers verkocht.