SsangYong gaat herstructureren

SsangYong-fabriek Pyeongtaek | Foto: ANP/AFP
Een gerechtshof in Korea heeft geoordeeld dat SsangYong wordt beschermd tegen schuldeisers. Er is dus ruimte voor een herstructurering en het Chinese moederbedrijf SAIC mag op zoek naar een nieuwe eigenaar voor het merk.
SsangYong wordt beschermd tegen zijn schuldeisers en mag herstructureren. Sinds enige tijd hing het merk op het randje van faillissement. Dat betekent niet dat SsangYong uit de problemen is. SAIC gaat op zoek naar een nieuwe eigenaar voor het merk, maar geïnteresseerden in een SUV-merk zullen er in deze tijd nauwelijks zijn. Eerder verklaarde het Russische Severstal het merk wel te willen overnemen. Dat bedrijf bouwt daar al enige tijd verschillende SsangYong-modellen in licentie.
Voor de herstructurering bij het merk zijn ex-Hyundai-baas Lee Yoo-il en SsangYongs financiële planner Park Young-tae verantwoordelijk. Als blijkt dat de herstructurering niet volgens verwachting verloopt, kan de rechtbank alsnog een faillissement uitspreken. Bij SsangYong werken 7.100 mensen en bij de tweehonderd toeleveranciers lopen nog eens 90.000 mensen rond.

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.