Volvo XC60 T6 Plug-in Hybrid AWD Ultimate (2023) #2

autoreview

Volvo XC60
Volvo XC60 T8Volvo XC60Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60 T8Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60Volvo XC60

Signalement

UitvoeringXC60 T6 Plug-in Hybrid AWD Ultimate
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2023
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf55.000 km
KM-stand laatst60.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Misschien nuttig voor aspirant kopers…?

  • 60.000 km

Beste lezers, het is niet mijn bedoeling om een uitgebreide review te schrijven over mijn ervaringen met deze auto. Er zijn zó veel tests en reviews op het internet te vinden dat de mijne daaraan niet heel veel zou toevoegen.
Als je dit leest ben je je waarschijnlijk aan het oriënteren op de aankoop van een Volvo XC 60. Je hebt al twee uur zitten googelen en alle filmpjes, tests en reviews uitgebreid bekeken. Kan ik daar nog iets aan toevoegen? Misschien.
1. Wordt het een T6 of een T8? Dat is nou wat men tegenwoordig een”no-brainer” noemt. De T8 is een overbodige motorisering. Ik heb ruim 4 jaar een T8 (bouwjaar 2018) gereden (meer dan 100.000 km) en rij sinds een half jaar een T6 (nu zo’n 6.000 km). Er is in de praktijk eigenlijk helemaal niets te merken van het vermogensverschil, ook al bedraagt dat ruwweg 100 pk. De T8 gaat als een speer; de T6 gaat als een …., ja, ook als een speer. Ze accelereren beide zó ontzettend snel dat je het volledige beschikbare vermogen nooit zult gebruiken. Wie gaat er nou plankgas weg bij het stoplicht?! ‘Tussensprints’ en inhalen? Er is altijd méér dan voldoende power aanwezig, en dat geldt dus evenzeer voor de T6 als de T8. En v.w.b. de topsnelheid hoef je ook niet te kiezen voor de T8, want alle XC 60’s gaan niet harder dan 180 km/u. Ik vind de T6 zelfs iets prettiger rijden, maar dat kan natuurlijk ook komen doordat het een ruim vier jaar nieuwere auto is. Hoe het ook zij: geef het prijsverschil tussen de T6 en de T8 ergens anders aan uit.
2. Hier op de Autoweek-site, maar ook wel elders, zie als zwak punt van de XC 60 het lekkende panoramadak. Er staat vaak netjes bij dat de waterafvoer het probleem is, maar onder het motto ‘beter genaaid zit beter’ ga ik er tóch, dus wellicht ten overvloede nog even op in. Elk panoramadak kan een keer gaan lekken. Dat rubber dat helemaal rondom gaat laat altijd wel iets door, en heeft gewoon niet het eeuwige leven. Dat weet Volvo ook en dus zitten er linksvoor en rechtsvoor én linksachter en rechtsachter kanaaltjes die het water uit de goot afvoeren. De grap is dus dat je altijd bij een beurt moet vragen om die kanaaltjes door te prikken. Je kunt er ook op bol.com een raggertje voor kopen. Het gekke is dat niet elke dealer bij de jaarlijkse beurt die kanaaltjes even “raggert” (dat zal wel geen Nederlands woord zijn), dus je moet er echt om vragen. Niet dat je dan zeker weet dat die kanaaltjes het hele jaar vrij blijven van vuil, maar de kans is in elk geval een stuk kleiner. Bij mijn vorige auto stond er op zeker moment twee (!) centimeter water onder het tapijt. Auto stilgevallen en afgesleept. Dure reparatie. Ik zal jullie het verhaal besparen omdat het uiteindelijk redelijk netjes door de dealer is afgehandeld. Dus: altijd de afvoertjes in de gaten houden.
En nu mijn review: heerlijke auto voor wie het kan en wil betalen…

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.