Volvo V70 2.4 D5 Edition II (2003)
autoreview

Signalement
| Uitvoering | V70 2.4 D5 Edition II |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Sequentiële Automaat |
| Bouwjaar | 2003 |
| Jaar van aanschaf | 2007 |
| KM-stand bij aanschaf | 190.000 km |
| KM-stand laatst | 355.000 km |
Volvo blijft rollen
Na een redelijk problematische V70 2.5 D overgestapt op een D5. Aan de 2.5D in 3.5 jaar veel zaken extra moeten vervangen. Dit varieerde van brandstofpomp tot dynamo, van aircopomp tot handrem. Het enige wat onverminderd goed bleef presteren was het 2.5 liter dieselblok zelf in het vooronder, zelfs na 350K aan kilometers.
Van deze overstap geen dag spijt gehad.
Algemeen.
De D5-motor loopt zoveel mooier en stiller, hij is zeker de mooist klinkende diesel in zijn klasse. De trekkracht is fenomenaal en het verbruik, voor een auto van 1600 kg leeg, goed te noemen. Gemiddeld 1 op 15. Ik ben overigens geen asfaltscheurder.
De afgelopen 2 a 3 jaar heb ik ruim 60.000 probleemloze kilometers afgelegd.
Comfort.
Het algemene comfort staat op hoog nivo. De stoelen zitten grandioos, het is gewoon goed vertoeven in de Volvo. Alles werkt probleemloos en bedieningsknoppen (lekker groot)zitten op een plek waar je ze verwacht. De auto is ook uitgerust met audioinstallatie HU-803 en dus het volstrekt fenomenale dolbysurround pro-logic. Altijd genieten alleen in de auto.
Navigatie is punt van zorg. Deze is en werkt hopeloos achterhaald. Geen 3D, geen invoer op postcode en trage werking bij invoer, saaie mannenstem ( niet op te leuken zoals met TomTom met andere stemmen). Saaie kaarten, geen of weinig info tijdens het rijden. Kaarten-update kost zo'n 200 euro(nee geen systeemupdate, alleen kaarten). Hiervoor krijg je 3 DVD's. Grote nadeel is als je in Nederland een adres opgeeft in bv. Duitsland, dan moet je eerst DVD wisselen. Lekker handig, maar niet heus. Het is het geld niet waard, schandalig duur eigenlijk.
Prestaties.
Kort en bondig, gewoon goed. De 165 PK zorgt ervoor dat het altijd en overal goed komt. Of het nu met de caravan een vals platte helling op moet. Gewoon doorrijden op de snelweg met dakkoffer naar de wintersport. In de stad vlot optrekken. Het maakt allemaal niet uit. Het gaat allemaal zo vanzelf, je hebt altijd en overal genoeg power en zelfs ruim over. De nieuwere versies zijn opgeleukt naar 185 PK en zelfs meer, nodig is het eigenlijk nooit. Er zijn maar een paar redenen voor te bedenken:1)Je tankt graag 2)Je wilt altijd het snelst zijn (vooral sneller van auto's die duurder lijken/zijn).
Kortom onzin.
Enigste punt van kritiek betreft de Gear-tronic automaat. Hij behoort nou juist niet tot de snelste in zijn soort. Bij normaal gebruik geen punt. Bij kickdown lijkttie je te vragen : "Meen je dat nou"? Dan gaat hij pas aan het werk.
Betrouwbaarheid.
Geen punt van kritiek te bedenken. Hij doet wattie moet. Start altijd. Tot nu toe ( in tegenstelling tot de vorige V70) nog geen enkele extra reparatie meegemaakt. Afgelopen zomer (2009, grote beurt laten doen. Het enige wat extra vervangen is was de beugel van de achterruitewisser. Deze was iets verbogen. Verder...klaar.
Ook in de andere onderhoudsbeurten was het "no comment".
Kosten.
Onderhoud, zoals genoemd boven. Vaste kosten zijn stevig. Maar ja, dan heb je ook wat. Als je hier tegenop op ziet lekker klein blijven rijden.
De familie klaagt nog wel eens over gebrek aan ruimte (3 kinderen,10,14,16). Maar ja, de volgende auto zal wel een strijdpunt worden, maar ik hou vol !! Per slot rij ik van de 30K er ruim 25 alleen.
Weer een jaar verder
- 280.000 km
Inmiddels weer een jaartje verder met mijn trouwe D5. Wat minder kilometers gereden maar niet met minder plezier.
De auto blijft het uitstekend doen.
Pas weer een onderhoudsbeurt achter de rug.Regulier beeld, normale service en verder helemaal niets loos. Automaat schakelt nog prima, onderkant kurkdroog. Motor blijft plezierig klinken.
Zie tegenwoordig veel andere varianten verschijnen, D2,D3,D4 enzovoort.
Zelfs al 2-liter 4-cylinders in een V70. Ze doen maar, mij niet gezien, er gaat niets boven een heerlijk klinkende en rijdende 5-pitter.
Verder nog steeds lekker genieten van muziek via de Dolby-surround pro-logic audio. Ben ook in andere auto's nog geen beter klinkende tegengekomen.
Kennis met een nieuwe Audi gaf hoog op over zijn systeem, maar even horen dan...., wat een afgang het klonk alsof het geluid uit sigarenkistjes kwam. Maar goed, als hij ervan geniet....
Puntjes van kritiek blijft de navigatie en de autotelefoon. Ik weet niet hoe het er in de nieuwere modellen aan toe gaat. Dit navi-systeem is zwaar out-dated. Saaie kaarten, weinig details, geen 3-d, niet zoeken op postcode, traag. Enigste praktische is de verkeersinfo. Verder maggie er van mij uit.
De ingebouwde telefoon heeft zijn tijd gehad, ook deze is traag (wastie altijd al trouwens), sim-kaart kopiëren naar de telefoon doet het niet goed, (bewerking kan enige tijd duren) zegtie. Als het klaar is blijkt er niets gebeurd te zijn, geheugen kan het gewoon niet bijsloffen.
Nou ja, ik gebruik hem nagenoeg niet meer, kan er ook uit....
Zit te denken om een Parrod aan te schaffen, dit schijnt echt lekker te werken.
Nou, maar weer een jaartje door denk ik,komende tijd wel veel meer kilometers voor de boeg, eens kijken wat de D-5 ervan vindt.
Toch ingeruild
- 355.000 km
Zo even een update.
Inmiddels 2 jaar verder en ruim 70.000 km.
Het werd tijd voor wat anders.
De D5 reed nog prima, al het normale onderhoud gehad inclusief de distri-beurt bij 320 en nieuwe remmen.
Vorig jaar nog wel pech gehad met de poeli van de dynamo, (deze was versleten bleek achteraf).
De eerste keer dat de Volvo me onderweg in de steek liet.
Maar daar was de ANWB gelukkig.
De monteur dacht eerst dat er een spanrol stuk was. Uit voorzorg en in overleg de mulitriem eraf gehaald. Als de spanrol vast zou lopen knapt de multiriem en dan heb je een probleem Je kunt zo wel rijden zei de monteur, maar man........ wat stuurt dat zwaar zonder bekrachtiging, eenmaal op de snelweg gaat wel, maar in een bocht pffff.
Op ruim 150 km van huis toch zo gaan rijden met minimaal stroomverbruik, geen airco enz.
Onderweg vielen er wel wat systemen uit doordat de accu werd leeggetrokken.
Uiteindelijk na 100 km gestopt. De boordcomputer gaf een kritische fout aan met het remsysteem.
Op de A50 bij de Woeste Hoeve wederom de ANWB gebeld. En ja hoor, binnen een half stond er weer hulp. Verhaal verteld. Zo dat heeft u knap volgehouden op die accu, zei de monteur.
Hij pakte het vlot aan, accu opgeladen, extra reserve in de kofferbak erbij gezet. Op mijn vraag wat nu als ik toch weer stil kom te staan antwoordde hij, "Dan sta ik achter u, want ik rij met u mee". Top service.
Achteraf een leuke ervaring.
Afgelopen zomervakantie begon de geartronic lastig te doen met de caravan erachter. Hij sprong in een noodloop, na een afkoeling ging het wel weer maar ik had er geen goed gevoel meer bij.
Bij terugkomst laten checken. Ja zei de monteur, de olie moet eigenlijk vervangen worden, da's bak spoelen software-update enz., 400-500 euro. Toen dacht ik, das voor de volgende eigenaar.
Ik heb het trouwe beestje ingeruild voor een nieuw model V70 uit 2010, ook met een 5-cylinder automaat, wel 6-traps nu, en met alles erop en eraan.
Inmiddels tuf ik er al 2 maanden tevreden mee rond en heb er 7000 km bij opgezet.
De oude D5 is ook al weer verkocht zag ik, hopelijk rijdt de nieuwe eigenaar er ook met plezier mee.
Als ik tijd en zin start ik een review van de nieuwe auto.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



