Volvo V70 2.4 D5 (2002)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | V70 2.4 D5 |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2002 |
| Jaar van aanschaf | 2006 |
| KM-stand bij aanschaf | 115.000 km |
| KM-stand laatst | 320.000 km |
Eind overzicht gebruik V70 D5
- 320.000 km
Deze review is naar aanleiding van mijn langdurig gebruik van een 'eigen' V70 D5 2.4 Type II (geen lease).
Deze is met name bedoeld om ter lering ende vermaak na te gaan waar je op moet letten als je een 2e handse V70 type II wilt kopen.
ik heb zelf altijd het onderhoud gedaan volgens het boekje en onderdelen soms voortijdig vervangen. Met name omdat de auto altijd bedrijfszeker moet zijn i.v.m. het werk.
De volgende zaken zijn er in de afgelopen 320.000 km vervangen (buiten het normale onderhoud iedere 20.000 km!):
- motorsteun rubbers bovenop de dwarsbalk 2x. (bonkend geluid van de motor tijdens gebruik)
- versnellingbaksteun onder 1x.
- Draagarm rubbers. Merk je aanvankelijk niets van
- turbo inlaat slang (gescheurd). Hier merk je eigenlijk niets van maar is op termijn funest voor de turbo. (vuil zand etc.)
- wiellager rechtsvoor. (eerste signaal, bij een bocht hoor je hem aanlopen)
- aandrijfas als gevolg van defect kinetickoppeling.
- schijfremmen (1x) voor plus remblokken 2 x
- torsiestangetjes voor en achter (1x allemaal)
- remleidingen voor in wielbak.
- regelmatig koplamp en achter lampjes (ligt vaak aan een slechte verblinding met de stekker, gesmolten)
- airco radiator (voorste radiator achter de grill die de steenslag opvangt (beste wat gaas ervoor zetten)
- oliekoeler (achter op het motorblok) Je merkt dat ie defect is omdat er olie in het koelwater komt. Bruine smurrie uit expansie tankje.
Omdat er eerst gedacht werd dat de cilinderkop lekte is die eraf geweest (280.000) Inwendig zag de motor er nog prachtig uit. Let op dat ze de oliekoer goed afpersen. Het was namelijk maar een heel klein onzichtbaar inwendig gaatje.
- koppeling, druklager, koppelingscilinder en vliegwiel. (preventief bij 310.000) Dan ook zeker de kunststofplug in het blok vervangen die kan er na 10 jaar spontaan uit vallen waardoor de motor zonder olie zou kunnen vallen.
- ontluchting leidingstukje van de koppeling olieleiding voor op het blok. Na vervanging van de koppeling wilde op een gegeven moment het pedaal niet terug omhoog komen. Met teen terug wippen lukte wel. Bleek lekkend leidingkje te zijn.
- Verstuiver 2x no 1 en no5. (Niet gelijktijdig) Bleken bij de testen nogal veel te lekken waardoor de auto slecht gaat starten.
- gloeipluggen. Naar aanleiding van het slechte starten van een lekkende verstuiver bleken ook de gloeipluggen te zijn overleden. Echter de motor start uitstekend zonder die dingen!
- Verstopping van de EGR (computer code op dashboard- hoge emissie) Een simpele check. Haal de inlaat slang maar eens van de kop af en kijk er maar eens in (midden vooraan het blok onder de zwarte kap), die zit waarschijnlijk bomvol met smurrie van de uitlaatgassen die terug de motor ingevoerd worden. Beste is de EGR bij het instromen van de inlaatpijp af te dichten met een metalen plaatje. Hierdoor krijgt de motor alleen nog maar schone verbrandingslucht. Wel af en toe een melding (hoge uitstoot o.i.d.) maar die gaat van zelf weer weg. Veel beter voor de motor! Rij zelf in combinatie met een K&N luchtfilter (hoef je nooit meer te vervangen alleen schoon te maken plus dat de motor veel meer lucht krijgt.
- rokende standkachel. Deze gaat na verloop van een aantal jaren vervuilen van binnen en moet dan een keer goed schoon gemaakt worden (net als een schoorsteen.) Een keer een lekkend verstuiver leidingkje gerepareerd in de kachel.
- koelwater pomp en tussen lager bij tweede riemwisseling.
- Inwendig afgebroken slotje welke de rugleuning van de achterbank op zijn plek houd in verticale toestand.
- veertje afgebroken van het oprolscherm in de achterste rugleuning.
- kussen van de rijderstoel was van onderen door gescheurd en is vervangen voor een origineel.
Zo als je ziet kan er veel kapot gaan maar let wel dit is over een hele lange periode van de laatste 7 jaar geweest met gem. 30.000 km / jaar.
Maakt dit het een slechte auto? M.i.niet want ze heeft me nooit laten staan. De motor draait als een zonnetje en met een K&N luchtfilter en een racechip.de tune boxje ertussen loopt de auto nog fijner en zuiniger (1:15,8). Mijn volvo is picobello en ziet er nog geweldig uit. Staat wel altijd binnen en word 2x per jaar in de wax gezet. Roesten doet de V70 in het geheel niet rondom. Geen olieverbruik tussen de smeerbeurten. Ik zou zo weer een andere kopen zelfs met veel km's mits alles op tijd is vervangen. Overigens heb ik dus een iets jonger xc70 teruggekocht met veel km's omdat een mens wel eens wat anders wil....Ik kan deze echter met een gerust hart door verkopen. Hopelijk hebben aspirant kopers hier wat aan.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



