Volvo V60 D6 AWD Plugin-Hybrid R-Design (2014) #2
autoreview

Signalement
Uitvoering | V60 D6 AWD Plugin-Hybrid R-Design |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2014 |
Jaar van aanschaf | 2019 |
KM-stand bij aanschaf | 179.639 km |
KM-stand laatst | 298.000 km |
Rijden met extra dimensie
- 215.141 km
Nadat ik mijn vorige V70 D3 (5-cyl) 2,5 jaar bereden had was het weer tijd voor een andere. Bij 'mijn' Volvo specialist (Huisman in Beilen) testritjes gemaakt in verschillende V70's met de 4-cyl diesels. Op de één of andere manier kon het me niet bekoren.
Op dat moment stapte mijn 'vaste' contactpersoon van Huisman binnen en ik vertelde mijn ervaring. Daarop antwoorde hij,... wat dacht je van een Hybride V60. Wenkbrauwen fronsend liep ik achter hem aan en liet me een full option V60 zien. "Ga maar eens rijden en ik zie je in de loop van de dag wel terug".
Lang verhaal kort,... ik ben niet meer uitgestapt. :-) Naast het fiscale voordeel is het echt een pretpakket van een auto. Hoewel je met de Power knop echt fun hebt, haal ik nog meer lol uit het zo veel mogelijk elektrisch rijden. Het is echt een extra dimensie die het rijden lollig maakt. Door goed gebruik te maken van het uitrijden op de uitvoegstroken en licht te remmen bij rotondes regenereer je KW's in de accu om later weer te gebruiken. Hoewel het natuurlijk 'peanuts' zijn wat je ermee wint. Het is toch leuk.
Op een volle accu rijd ik in de zomer ongeveer 35 - 40 km en 's winters is dat rond de 30km. Het is overigens wel ff schrikken als de tussenstanden van je energiemaatschappij krijgt. De V60 slurpt toch al gauw een 8 KW stroom uit de leiding. Aan de andere kant scheelt het ook weer diesel en we zijn milieu vriendelijk bezig,....
De auto nu ruim een jaar in bezit en heb één probleempje gehad. Op de Sensus media systeem zit de telefoon Bluetooth. Nu hoort het zo te zijn dat naarmate de rijgeluiden toenemen in de auto, het volume van de telefoongesprekken automatisch harder zouden moeten gaan. In mijn geval ging het volume juist zachter. Bleek een software bugje te zijn. Hiervoor naar een vertrouwde Volvo specialist garage gegaan (niet Huisman trouwens), die zou de software van de Bluetooth even updaten,..... Tja het volume probleem was opgelost, maar andere multimedia zaken stopte met werken. Niet mee klooien en direct naar de officiële dealer gegaan, en een onderhoudsbeurt laten geven met volledige software update. Beurt en update samen nog geen € 300.
Hoewel de bagageruimte echt niet veel voorstelt, heb ik daar tot nu toe alleen tijdens de vakantie wat nadeel van ondervonden. Maar dan is een dakkoffer voor die twee weken in het jaar dé uitkomst.
Afgelopen week geeft de auto aan, weer verwend te willen worden bij de garage. Een dezer dagen maar even een afspraak maken.
~ wordt vervolgt ~
Korte update
- 225.000 km
Beetje saai, maar de auto doet het goed. Het blijft een leuke uitdaging om zoveel mogelijk elektrisch te rijden.
Mijn vrouw werkt in de thuiszorg en heeft de cliënten veel in het mooie Drentse buitengebied. Vanuit haar werkgever staat daarvoor een VW UP ter beschikking. Tijdens de sneeuwval in maart, heeft ze toch gekozen om met de V60 de routes te doen. De AWD heeft hier echt z'n diensten bewezen en ze heeft zonder moeite of slippartijen de routes kunnen rijden. Ook haar collega's waren blij met de AWD van de V60. Ze heeft verschillende keren 'de gestrande UP' van haar collega's over een sneeuwduin kunnen trekken.
Zoals gezegd geen mankementen gehad met de auto. Alleen een onderhoudsbeurt en twee achterbanden vervangen. Er wordt veel geschreven dat de banden zo hard slijten van dit model. Nu had ik bij aanschaf in 2019 de voorbanden al laten vervangen en die laten na 40.000km nog geen overmatige slijtage zien. De achterbanden zijn ongeveer een maand terug vervangen, want die waren helemaal af. Volgens de oude rekening van de vorige eigenaar hebben deze banden het bijna 60.000km volgehouden. Betreft hier Vredestein Quatrac all-season banden.
Is het toch weer een verhaaltje geworden, maar zonder klagen.
Tuft nog lekker door
- 255.749 km
Het is alweer even geleden dat ik iets heb geschreven, maar er valt niet zoveel te melden. Dan alleen dat de V60 nog lekker door-tuft.
Medio april meldde de V60 dat het weer tijd werd voor een vertroeteling van de dealer, dus een afspraak gemaakt bij de dealer in Meppel. Een week voordat de afspraak zou plaatsvinden, wordt er ineens een storing gemeld in het dashboard: "Storing ABS/ESC - Service vereist". Hierdoor werkte het hybride systeem ook ineens niet meer. Volgens de dealer was het geen probleem om er mee verder te rijden, maar moest er wel rekening mee houden dat de ABS/ESC niet werkte.
Tijdens de onderhoudsbeurt bleek dat er een ABS sensor bij de achteras kapot was. Deze uiteraard laten vervangen en de storing was weer verholpen. Ook was het na bijna 70.000Km tijd voor een nieuw setje rubber aan de voorzijde. En daar zijn weer de Vredestein Quattrec banden op gekomen.
Afgelopen week, wilde ik het oliepeil even controleren en dat wilde niet. Ik denk dat er bij de onderhoudsbeurt iets niet helemaal goed gegaan is, want ik krijg de melding 'oliepeil controle niet mogelijk' (of iets in die strekking). Moet er nog even mee terug, maar verder niets dan lof over de auto.
Tijdens een zoektocht naar een auto voor mijn vrouw, is mij verschillende keren door de garagehouders gevraagd of ik de V60 D6 niet wilde verkopen. Hij ligt kennelijk nog goed in de markt ;-).
Ik heb nog geen alternatief gevonden voor onze (echt) full options V60 D6, dus we rijden weer lekker verder. (of misschien een GTE?)
~ wordt vervolgt ~
Korte Update
- 286.756 km
Het is alweer een tijd geleden dat ik wat schreef. De V60 is nog steeds in ons bezit en is aan zijn 10de jaar bezig. Vorig jaar de automatische bak laten spoelen en schokbrekers voor laten vervangen en wat gedoe gehad met de dealer. Altijd vervelend als de afspraken niet nagekomen worden. Dus zijn voor het onderhoud verhuisd naar Hoogeveen.
De Volvo doet het nog lekker, afgelopen jaar nog wel (weer) een ABS sensor van de achteras die kapot ging. De sensor was al eens vervangen dus deze reparatie was gratis. De achterbanden beginnen wat luidruchtig te worden, die hebben ook alweer 60.000km achter de kiezen en zullen we eerdaags gaan vervangen. Verder geen verschijnselen van slijtage dan alleen de koplampen die minder fel zijn worden. Wat verder opvalt is dat het accupakket het nog best prima doet. De actieradius ligt nu (met het koude weer) nog op zo'n 30Km.
Onlangs heb ik de Volvo aangemeld bij 'Klokje rond'; wie weet wordt die onder de loep van Joep genomen...
Nu toch iets kapot
- 292.000 km
Ondertussen is de D6 toe aan weer een setje nieuwe achterbanden. Hoewel de Vredestein Quattrec goed zijn bevallen (weer ruim 60K Km mee gereden) dit keer gekozen voor Michelin Pilot's die interessant in prijs waren.
In juli is de Volvo vertroetelt door de Volvo dealer in Hoogeveen, met een jaarlijkse beurt, waar verder geen mankementen aan het licht zijn gekomen., dan alleen een advies om de 12V accu voor de winter te vervangen.
Bijna 2 weken later, staat de D6 stil 😱. Helemaal in de war, vreemde meldingen op het dashboard en hij wil niet meer van contact of op slot. Het ritme van de vier (pech) knipperlichten wordt sterks langzamer en de lichtsterkte neemt sterk af,… Ja hoor de aangekondigde 12v accu heeft het begeven.
Na het plaatsen van een nieuwe accu, was alles weer helemaal on orde en konden we verder.
-ingeruild 😢 -
- 298.000 km
Na 5 jaar rijden hebben we dan toch afscheid genomen van de D6. Het belastingklimaat dwingt ons helaas deze beslissing te nemen.
Een volgende eigenaar zal nog veel plezier beleven aan deze auto. Met weemoed laat ik hem achter en rijd zelf weg in een Tesla model 3.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.