Volvo V60 D2 Nordic+ (2016)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | V60 D2 Nordic+ |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2016 |
| Jaar van aanschaf | 2021 |
| KM-stand bij aanschaf | 61.000 km |
| KM-stand laatst | 131.000 km |
Eerste indruk
- 63.000 km
Ik heb de V60 nu een maand in bezit en heb er 2500 km mee gereden. De auto rijdt naar verwachting probleemloos. De auto is met name comfortabel en ligt als een blok op de weg. Ik schat het brandstofverbruik nu in op iets gunstiger dan 1:18.
De Nordic+ uitvoering heeft mooie extra's. Laat de winter maar komen! De voorruitverwarming en de parkeerverwarming is heel handig. Volvo On Call ook. De audio klinkt zeer goed. En de stoelen zitten geweldig.
Verder is de 2.0 D2 motor vooral beschaafd. Ik overweeg de motor te laten chippen voor als we weer met de caravan weggaan. Het mag wel wat vinniger.
Over de betrouwbaarheid kan ik nog niks zeggen, we gaan het beleven!
Fijne wagen
- 76.400 km
Na 13000 km een update. Een zeer comfortabele auto. De dieselmotor verbruikt 5.5 l / 100km volgens de boordcomputer, en dat is vrij constant. Daar zitten ook veel korte stukken bij.
Er was 1 storing, de ontvanger van de GPS was stuk.
Geweldige stoelen. Weinig herrie. De motor hoeft niet hard te werken.
Dat gaat deze auto lang volhouden.
Betrouwbaar en comfortabel
- 97.000 km
De auto doet wat je er van mag verwachten, zeer betrouwbaar. Alleen jaarlijks onderhoud, geen bijzonderheden. De stoelen zijn erg fijn, de wagen ligt als een blok op de weg. De auto is zuiniger geworden, boordcomputer meldt een gemiddeld verbruik van 5,1 liter/100km.
Onderhoud belangrijk
- 131.000 km
De V60 bevalt nog goed. Hij rijdt prima, als voorheen. Hij doet het altijd.
De onderhoudskosten worden wel hoger. Meest reguliere slijtage. Vorig jaar 4 banden, accu, remschijven achter. Onlangs distributieriem, waterpomp, blokken. En een lekke kleppendekselpakking, wat ook nog een prijzige reparatie was. Dat was eigenlijk de eerste storing in al die jaren. Snel gevolgd door een defecte luchtmassameter.
Alles bij elkaar kun je wel stellen dat het wat geld kost om de auto goed te houden. Het hoort er bij.
Tenslotte, maar daar kan de auto niks aan doen, omdat we niet meer zoveel rijden is de diesel niet meer de beste keuze, qua kosten. Maar het rijdt erg fijn en zuinig. Dus de wegenbelasting nemen we voor lief voorlopig. Daarnaast is deze Volvo nog niet voorzien van allerlei rij assistentie systemen, wat ik wel een voordeel vind. Geen gepiep en stuurcorrecties.
We rijden gewoon door!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Volvo V60 2.0 T4 Sport | Stoelverwarming | Bi-Xenon | Leder/Alcantara | Trekhaak | Navigatie | Bluetooth | Cruise control | Parkeerhulp | Climate control | Origineel NL
- 2018
- 151.261 km

Volvo V60 2.0 D3 Momentum |Stoelverwarming|
- 2016
- 280.153 km

Volvo V60 2.4 D6 AWD Plug-In Hybrid Summum|Leder|Airco|Cruise|PDC|
- 2015
- 310.041 km


Lezersreacties (0)
Reageren