Volvo V60 D2 Kinetic (2013) #2

autoreview

Volvo V60 D2 Kinetic (2013)

Signalement

UitvoeringV60 D2 Kinetic
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2013
Jaar van aanschaf2016
KM-stand bij aanschaf162.214 km
KM-stand laatst353.304 km
Lezerswaardering: 78%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Boven verwachting goed!

  • 308.182 km

Mijn eerste ervaring met de V60 was op zaterdag 28 mei 2016. Ik had bij de dealer een afspraak gemaakt om een proefrit te gaan rijden.

Bij aankomst stond de V60 mij al op te wachten met de groene kentekenplaten. Toen ik de Volvo zag staan was ik gelijk al verkocht. Precies wat ik zocht een zwarte V60 met donkere bekleding. Het is een auto uit 2013 maar een pluspunt voor mij was dat het al een 2014 model was.

Toen ik online ging zoeken zat een 2014 model eigenlijk net boven mijn budget maar dit was toch een mooi plus puntje.

De proefrit.

Eerst dacht ik een 1.6 diesel motor in een vrij grote zware auto dat zal wel niks worden. Dat is mij 100% meegevallen. Ik heb ooit een Peugeot 306 break gereden met een 1.9 diesel motor uit 1999 dat was een trage auto maar wel heel prettig om in te rijden. Dus mijn idee was dat de 1.6 D2 vergelijkbaar zou gaan aanvoelen.

Maar ik had het helemaal mis. De 1.6 diesel ging als de brandweer. En voelde gevoelsmatig pittiger aan dan mijn Volvo V40 1.8 uit 2002 die ik wou inruilen voor mijn toekomstige V60. Mijn 'oude' V40 voelde in één keer heel gedateerd aan zowel van binnen als buiten vergeleken met de V60 waar ik inmiddels mee aan het rijden was.

Wat mij gelijk opviel was de rust en stilte in de auto en dat het zo stabiel aanvoelt. Je zweeft bijna over de weg het zou voor mij een hele fijne kilometervreter gaan worden was mijn eerste gedachte tijdens de proefrit.
Een week later zaterdag 4 juni kon ik de auto ophalen en was de Volvo echt van mij.

Verbruik gemeten over 115.000 km.

De gemiddelde fabrieksopgave van 4.1L /100km haal ik niet. 1 op 24.4km
Maar ik kom wel heel dicht bij met mijn 4.3L /100km. 1 op 23.3 km

De actieradius is prima. 1600 km op één tank is in de zomermaanden makkelijk haalbaar.
Ik heb één keer 1844 km gereden op een volle tank.

Olie en koelvloeistof heb ik nooit bij hoeven bijvullen dat was altijd goed. Wat alleen wel jammer is dat de wegenbelasting best hoog is €390.- per kwartaal voor een superzuinige 1.6 diesel met een euro 5 motor.
Dat gaat er bij mij niet helemaal lekker in.

Onderhoud/reparaties

2013/2016
De eerste eigenaar was een zakelijke rijder dus ik heb een ex-lease auto gekocht maar wel met een volledig kloppende onderhoudshistorie.

2016
160.000km
Voor de aankoop had mijn auto al een kleine beurt gehad en vier nieuwe banden gekregen (Michelin Energy saver)

170.000km
Bij de APK keuring kwam één aandachtspunt naar voren. 1x rechtsvoor fuseekogel met slijtage kleiner dan 1,0 mm.
Hier kon ik nog mee door blijven rijden.

2017
180.000 km kleine beurt volgens het boekje geen bijzonderheden.
195.000 km APK keuring. Aandachtspunt 1. Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af Aandachtspunt 2 was
stuurkogel of -koppeling te veel speling. Na vervanging van deze onderdelen kwam mijn Volvo weer door de keuring.

2018
200.000 km kleine beurt volgens het boekje en geen bijzonderheden.
220.000 km aangemeld voor een kleine beurt op advies van de garage kon ik deze overslaan. i.v.m remschijven konden ze alles in één keer doen bij de volgende grote beurt.
APK keuring geen bijzonderheden.

2019
230.000 km grote beurt (240 dkm) 10.000km naar voren gehaald. Omdat er opvallend veel roest op de (voor) remschijven zat moesten ze worden vervangen. De dikte was nog wel goed maar het beste was er wel vanaf.
Dit kwam mogelijk door mijn zuinige rijstijl waardoor de roest zich makkelijk had kunnen ophopen.
Remschijven achter konden nog hersteld worden en weer goed gangbaar gemaakt worden.

De banden werden voor de eerste keer na 70.000 km van plek gewisseld. (Linksvoor naar rechtsachter en rechtsvoor naar linksachter) Ik bedoel natuurlijk linksvoor naar linksachter. En rechtsvoor naar rechtsachter. Foutje van mij sorry. ( aangepast 8-3-2021)

Toen ik de auto weer kon ophalen van de garage viel mij iets op. De auto leek meer geluid te maken ik kon het eerst niet goed plaatsen. Het leek net of je steeds op de witte kantstreep aan het rijden was. Al vrij snel kwam het probleem boven water. Mijn achterbanden die van achter naar voren waren verhuisd waren licht aan het cuppen maar omdat de auto van binnen zo stil is hoor je het best wel goed.

Er werden mij twee opties aangeboden banden op oude plek terug zetten. Of ik kon de gecupte achterbanden laten trimmen. Ik had er zelf nog nooit van gehoord.
In een apparaat konden de banden weer rond worden gemaakt door een paar millimeter van het loopvlak af te schuren en dat werkte perfect. Ik had mijn stille auto weer terug. Dus mijn achterbanden konden gewoon voorop blijven zitten.

260.000km kleine onderhoudsbeurt volgens het boekje maar wel iets naar voren gehaald naar 255.000km en kwam hierdoor ook gelijktijdig uit met de APK keuring.
Bij de APK keuring kreeg ik voor mijn linker achterband een aantekening dat de profieldiepte minder is dan 2.5mm.


280.000km

De kleine beurt is alleen wel iets groter geworden dan verwacht.

De originele achterrem schijven waren aan vervanging toe. Vier nieuwe banden. Na 120.000 km was het dan toch echt einde oefening voor de Energy Savers van Michelin. Ik heb nu gekozen voor de Primacy 4. Alle filters zijn vervangen en de airco weer opnieuw laten vullen. Airco bromt alleen nog wel als de airco aanstaat.

Ik heb sinds een halfjaar ook last van lekkage in de kofferbak als het wegdek nat is slaat het water ergens via de onderkant/achterkant naar binnen.

( Aircopomp is inmiddels vervangen door een tweedehands exemplaar en de auto is weer stil ) update 08-03-2021

2021

300.000km
Olie vervangen + filter.

Na het verwijderen van de bodemplaat kwam aan het licht dat mijn motorblok nat was. Als ik geen oliewissel had laten uitvoeren was het tot op de dag van vandaag niet opgevallen. De motor zweet maar lekt nog niet. (geen lekkage sporen zichtbaar op de parkeerplaats) Dit was een kleine tegenvaller het blok was altijd droog. Na een korte inspectie en diagnose blijkt mijn krukaskeerring lek te zijn aan de kant van de versnellingsbak.

Dit is een onderdeel van een paar tientjes. Maar alles moet los om erbij te kunnen komen dan raden ze ook aan om de koppelingsplaten/drukgroep set te vervangen.

Bij bedrijf A moest ik rekening houden met een bedrag tussen de €2000.- a €3000.- dit leek mij aardig hoog.

Bij bedrijf B. Maakte ze een voorzichtige schatting als alles meezat rond de €1500.- maar als er wat afbreekt of de roetfilter blijkt in de weg te zitten. Kon het zomaar boven de €2000.- uitkomen.

In ieder geval een dure rekening. Ik vraag mij af of het wel interessant is om zo'n dure reparatie uit te laten voeren bij een auto dat nu richting de 310.000km gaat. Ik kan het wel laten vervangen maar dan ruil je de auto ook niet zo snel meer in. Er is dan behoorlijk wat geld ingestopt en dan blijf je doorrijden en wat zal dan het volgende zijn wat stuk gaat?

Ik ben naar de dealer geweest alles eerlijk verteld. En ik zou ondanks het zweten/lekken nog een nette €5500.- aan inruilwaarde krijgen voor mijn auto. Dat is mij heel erg meegevallen. En als ik dan de repartiekosten bespaar van €2000.- stop ik liever dat bedrag in een andere auto.

Ik ben nu opzoek naar een andere auto dit lijkt mij de verstandigste keuze. Het is best wel jammer dat de auto voor zo'n klein onderdeel ingeruild gaat worden. Ik ben er altijd heel erg netjes op geweest. En mijn V60 heeft mij nooit in de steek gelaten ondanks de beruchte 1.6D PSA motor.





Dit was mijn review hopelijk kunnen jullie hier iets mee.
Mocht je nog iets willen weten of vragen over mijn auto. Of iets wat ik ben vergeten dan zal ik het toevoegen.

Het is een hele prettige auto in gebruik en heeft mij nog nooit laten staan. Ik kan deze auto echt aan iedereen aanraden!

Update 340,000km

  • 343.000 km

Een kleine update na 340.000km

Auto is nog steeds probleemloos op de lekkende krukaskeerring na. Laat zo nu en dan wel een drupje achter op de parkeerplaats maar de auto lijkt er wel oud mee te kunnen worden. Er hoeft geen olie te worden bijgevuld tussen de onderhoudsbeurten. Voor mij is het nu prima en ik blijf er ook nog even mee doorrijden. Dit is voor nu de goedkoopste oplossing aangezien tweedehands auto's nog behoorlijk aan de prijs zijn en er niet veel keus is.

Auto is inmiddels ingeruild

  • 353.304 km

Vandaag heb ik mijn probleemloze auto die ik zes jaar heb gehad ingeruild.
Kreeg wel wat ouderdomskwaaltjes. Maar was nog zeer betrouwbaar en heeft mij nog nooit in de steek gelaten. De reden voor een andere auto was toch wel het olielekkage probleempje bij de krukaskeerring aan de versnellingsbak kant. Alles moest los gemaakt worden en dan adviseren ze ook gelijk een nieuwe koppeling en drukgroep. Op zich niks mis mee dan is voor €2000.- wel klaar en voor dit bedrag heb je zeker geen andere of soort gelijke auto. Maar het blijft een auto met 350.000km en je weet niet wat het volgende is wat stuk gaat en na zes jaar wil ik zelf eigenlijk ook wel een keer iets anders. Dan stop ik het geld liever in een andere auto en ik kreeg er nog €5500.- inruil voor terug. Sinds vandaag ben ik in het bezit van een mooie Volvo V60 D4 Inscription uit 2020.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volvo V60

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.