Volvo C30 1.6D Summum (2008)

autoreview

Volvo C30
Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30Volvo C30

Signalement

UitvoeringC30 1.6D Summum
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf12.450 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

mijn C30

Mijn eerste reactie was er een van weerstand, toen ik te horen kreeg dat ik in een Volvo C30 zou gaan rijden. De achterkant vond ik niet fraai, de tankinhoud was mij te klein (was 70 liter met 1 op 20 gewend met mijn audi a4)en de kofferbak was me ook te klein. Verder ontbraken er achter portieren, wat een instap voor extra passagiers moelijker maakt. Navigatiesysteem zat ook al niet in dit hok.
Toch maar akkoord gegaan, wat moet je ook anders, met de nieuwe auto.
Eenmaal met de sleutels in mijn bezit, de auto eens aan een nader onderzoek onderworpen. De maplered lak spreekt tot de verbeelding en laat de zwarte randen in de koplampen mooi uitkomen. Het straalt luxe uit, hoewel ik ook kan begrijpen dat er mensen zijn die zeggen dat het een 'wijvenkleur' is. Ik vind het wel wat hebben. De 17inch lichtrmetalen velgen blinken mooi onder het chassis. Langzaam begint de weerstand tegen de auto minder te worden. Wanneer ik het portier open, kijk ik in een uitnodigend interieur. De lederen bekleding voelt soepel aan de zwevende middenconsole geeft de auto elan, alleen de knopjes voor de radiobediening komen wat priegelig over. Voor een audirijder is dit wennen en even goed kijken en mikken welke knop je moet hebben. Dit valt vooral op met het zoeken naar de achterruitverwarming. Dit is echter een kwestie van gewenning, net als de cruisecontrol bediening op het stuur. Als je eenmaal gewend bent aan het feit dat de bediening op het stuur zit en niet een hendeltje aan de stuurkolom is het eigenlijk prettig.
Ook de stoelen zitten goed. Ze geven voldoende steun en voelen niet hard en stug aan.

Wanneer ik de motor start hoor ik een licht motorgeluid van de 1.6 diesel. Bij wegrijden moet ik even wennen aan de lagere trekkracht dan ik gewend was. Met deze motor trek je geen stenen uit de straat, maar dit wordt gecompenseerd met een enorm goede wegligging en grip. Het schakelen verloopt over het algemeen soepel. Ietsje stroever dan ik gewend was, maar niet vervelend. De auto rijdt zeker en stabiel. de remschijven voor en achter zorgen voor een beste partij remkracht. Van 0 naar 100 gaat dan misschien niet in de snelste tijd, maar van 100 naar 0 is geen enkel probleem (let wel op passerende auto's dan).
De auto is voorzien van een High performance audio systeem. Ik heb me laten vertellen dat de standaard radio niet echt iets is. Ik heb hier geen ervaring mee en kan daar dus geen uitspraak over doen. Dit audiosysteem werkt in elk geval prettig en het geluid is goed, als de antenne van de radio tenminste het signaal op kan vangen. Dit laatste vind ik echt een minpunt. Had ik bij de Audi nooit last van ruis in mijn zenders, in deze auto is dit wel anders. Zolang ik goed in het bereik zit is er helemaal niks aan de hand, maar als ik bij de randen van het bereik kom krijg ik steeds meer last van ruis, terwijl dit dus niet echt nodig zou hoeven zijn. Standaard zit er bij deze uitvoering een aux ingang, waardoor je heel makkelijk een extern apparaat aan kan sluiten.

Toen ik uitstapte had ik zowaar een glimlach op mijn gezicht. Mijn weerstand was weg, ik was blij. Rijden in deze auto is leuk!

Heb nu maar een tomtom gekocht om ook een navigatiesysteem in deze auto te hebben.

Nadelen van deze auto vind ik:
de tankinhoud (50 liter)ik hou niet zo van tanken;
de kleine kofferruimte met hoge rand;
fm ontvangst;
aanschafprijs

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.