Volkswagen Polo 1.4 16V 75pk Trendline (2001)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Polo 1.4 16V 75pk Trendline |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2001 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De Polo is een leuke, vlotte auto waar met wat accessoires een sportief karretje van de te maken valt. Het stuur is te dun, het dashboard ziet er sportief en degelijk uit. Kraakjes en piepjes zijn deze auto vreemd. Uitrusting is veel te karig. Stoelen zijn sportief en geven veel steun, wel zijn ze wat hard (maar dat is Volkswagen eigen). De motor is vlot, maar geen snelheidsmonster. Het benzinegebruik is netjes. Ruimte binnenin is voorin goed, maar achterin erg krap. De koffer is niet groot en heeft een hoge tildrempel.
PROBLEMEN
Mijn exemplaar heeft erg veel last gehad met storingen in de motorelektronica (sensoren snelheidsmeter vervangen, motorelektronica vervangen). Dit is onder garantie welliswaar opgelost, maar geeft een hoop irritatie.
Daarnaast begon de bestuurdersstoel te kraken en ook de bediening van het linker portier kraakt.
Ook de verlichting laat het regelmatig afweten. Lampen gaan vrij snel kapot.
De motorelectronica gaf recentelijk weer een storing. Lambasonde vervangen. Hielp niet. Alle massapunten vervangen en nieuwe massa van accu naar chassis aangelegd. Het probleem lijkt nu opgelost.
De handvaten van de portieren (interieur) zijn vervangen omdat de kunststoflaag losliet.
Alles door de dealer netjes opgelost (moest hem wel wat onder druk zetten). Dealer krijg nu hogere waardering.
Misschien toch een maandagmorgen exemplaar gekocht?
Omdat de problemen met de elektronica zich blijven voordoen, heb ik de auto ingeruild. Inmiddels begint het linkervoorportier te rammelen en kraken. Ik stap over op een VW Golf. Laten we hopen dat die beter is dan deze polo. Dealer krijgt goede waardering omdat hij de auto heeft teruggenomen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren