AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Volkswagen Jetta 1.9 TDI 105pk Trendline (2006)

autoreview

Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta - interieur
Volkswagen Jetta - interieur
Volkswagen Jetta - interieur
Volkswagen Jetta - interieur

Signalement

UitvoeringJetta 1.9 TDI 105pk Trendline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf123.000 km
KM-stand laatst170.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

gewoon super

  • 153.000 km

Op zoek naar een andere auto kwam ik in december 2008 bij de Jetta uit. Niet onmiddellijk gedacht, maar de kredietcrisis maakte een twee jaar oude auto haalbaar. De dealer wilde er vanaf. Directe aanleiding waren de voortdurend hoge reparatiekosten aan de Renault en het gegeven dat ik winterbanden wilde voor tripjes naar Duitsland. De vorige eigenaar had ze bij deze Jetta ingeruild...op velgen, erg handig.

het is een trendline met winterpakket (koplampsproeiers, verwarmde sproeikoppen, ESP, stoelverwarming en klimaatcontrole). Te standaard RCD300 radio zit er ook in. Dus best wel compleet allemaal.

De auto rijdt probleemloos en ligt heerlijk op de weg. Ik heb na enkele maanden wel achter boxen laten inbouwen: 2 speakers is echt geen gehoor. In de winter verbruikt ie wat olie: typisch TDi-kwaaltje.

Na 30.000 km eerste beurt en APK en er was, op wat vloeistoffen na, helemaal niets verder. Dat was bij de renault wel anders. Heb zelf koplamp vervangen...daar merk je dat je een doordachte auto koopt, want het is een fluitje van een cent. Helaas brak de leiding van de ruitensproeivloeistof, maar die is onder garantie gerepareerd (ze hadden die onder een rare bocht te strak van de motorruimte naar de kap gemaakt).

Irritant maar eigenlijk wel handig zijn de vele waarschuwingslampjes en geluidjes. In keurig Duits meldt ie wat er is. Zeker ff rijden zonder gordel of iets op de passagierstoel leggen, leidt wel eens tot frustratie.
Nadeel is ook het bandengeruis. Vooral dat maakt hem nog best lawaaiig.

Al met al een aanrader. Hopelijk nog vele probleemloze kilometers!

nog steeds door

  • 170.000 km

Begin 2011...ik rijd een stuk minder kilometers. Zo een diesel is eigenlijk te duur, maar het rijdt heerlijk. Zeker bij slecht weer is het gewicht op de vooras prettig. Ook bij veel regen duurt het lange tijd voordat er aquaplaning optreedt.

In november weer een apk-gehad. storing in de airbags...stekkerverbinding bestuurdersstoel kapot. Schijnt een VW-probleem te zijn. Jammer...dacht dat ik met een VW echt van de electronicaproblemen af was.
Verder nieuwe remschijven voor. Normaal, maar ligt ook aan de rijstijl. Wat echt irriteert is een dom slangetje voor de ruitensproeivloeistof. De sproeikoppen zijn gemonteerd onder de motorkap. Een paar keer open en dicht en hop...daar barst die slang weer. Echt dom gemaakt: een flexibeler slang/betere kwaliteit had wonderen gedaan. eea altijd nog kosteloos verholpen, dat dan weer wel.

Maar om eerlijk te zijn: voor een bijna 5 jaar oude auto is eea nog steeds peanuts. Een aanrader!

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (3)

Reageren