Volkswagen ID.7 77kWh 286pk Pro Business (2024) #2

autoreview

Volkswagen ID.7 77kWh 286pk Pro Business (2024)

Signalement

UitvoeringID.7 77kWh 286pk Pro Business
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2024
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf1 km
KM-stand laatst1.000 km
Lezerswaardering: 75%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ID7 voldoet 100% aan mijn verwachtingen

  • 1.000 km

Vorige week mocht ik hem ophalen. Mijn nieuwe ID7 Pro business 1st. Edition, aquamarine blue en met alle beschikbare opties, behalve het glazen dak. Mijn fijne Tesla model 3 had na 5 jaar trouwe dienst plaatsgemaakt voor een dikke VW.
Al vanaf de 1e proefrit was er een klik tussen mij en de ID7. De vormgeving, de ruimte, het rijden en het superdeluxe interieur (om je vingers bij af te likken) gaven de doorslag. Ik heb gekozen voor wit Alcantara stoelen en die zitten als gegoten. Bij de Tesla kreeg ik geen fijne zitpositie en de zweterige, plastic stoelen gaven te weinig comfort. Deze ErgoActive stoelen met dynamische stoelventilatie en diverse massagefunties is gewoon topklasse.
Dan het rijden: De 1e 1.000 km zitten erop en ik heb alle wegen gehad; snelwegen, provinciale wegen, dorpskernen en dit weekend wat klein klimwerk en haarspeldbochtjes in de Duitse Eifel. Mijn eerste indruk is erg goed. Waar de Tesla vooral sportief (maar ook stug) was is de ID7 supercomfortabel, met meer dan genoeg vermogen, ook op de Deutsche Autobahn. Ik merk in de bochten wel dat het een grotere en zwaardere auto is en ik bespeur iets van overstuur in de scherpe bochten. De model 3 was bloedsnel en ik verleide me elke keer weer het gaspedaal in te trappen, deze ID7 geeft me veel meer rust en ik 'cruise' met speels gemak over alle wegen. Ook heeft de ID7 op elk moment meer dan genoeg vermogen. Een groot pluspunt is de adaptieve cruisecontrol, want daar heb ik me bij de Tesla vaak aan geërgerd ivm het plotselinge afremmen, laat reageren om weer op te trekken en af en toe ook ghostbreaking. De ID7 doet dit veel beter, alerter en slimmer.
De vering in de ID7 is heerlijk, het is alsof je over het asfalt glijdt en het blijft lekker stil in het interieur, waardoor de Harman Kardon muziekinstallatie helemaal tot zijn recht komt.
Het verbruik: Het gemiddelde over de eerste 1.000 km. is 15,2 en dat is best zuinig, zeker met de 300 kilometers op de Duitse Autobahn. Het is nu nog zomer (23 graden), de ideale omstandigheden voor een EV en het is dus afwachten wat het verbruik gaat doen bij koudere temperaturen.
Tot slot nog de bediening. Waar Tesla uitblinkt in het gemakkelijk te bedienen centrale scherm, heeft de ID7 het ook goed voor elkaar. Snel, intiutiatief en heel veel mogelijkheden om je eigen ID7 te configureren. Misschien we teveel mogelijkheden. Het AR headup display werkt feilloos en vooral de navigatie in je voorruit is top!
Is alles dan fantastsch aan deze auto? Het meeste wel... De VW app zou iets uitgebreider mogen zijn en waar ik de komende kilometers op ga letten is de software. Het lijkt erop dat er af en toe toch een storinkje in zit. Ik heb 1x gehad dat de bluetooth niet wilde koppelen (en dus geen Spotify onderweg) en 1x wilde de laadkabel niet ontgrendelen. Wanneer ik de auto weer uit en aan zet werkt alles weer... Maar ook de Tesla had af en toe zijn software kuren, dus dat zal er wel bijhoren denk ik.
Ik ben ervan overtuigd dat ik veel fijne kilometers ga maken met deze ID7 en zal over een half jaartje weer een nieuwe review plaatsen.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.