Volkswagen ID.3 45kWh 150pk Pure (2022)

autoreview

Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3

Signalement

UitvoeringID.3 45kWh 150pk Pure
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2022
Jaar van aanschaf2022
KM-stand laatst20.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Degelijk maar niet perfect

  • 20.000 km

Na ruim 20.000 kilometer met de Volkswagen ID.3 Pure heb ik gemengde gevoelens overgehouden aan de auto. Aan de ene kant rijdt hij prettig, stil en comfortabel, precies wat je van een elektrische Volkswagen mag verwachten. Aan de andere kant bleek de uitvoering die ik had, met de kleinste 45 kWh batterij, in de praktijk gewoon te beperkt voor mijn dagelijkse ritten.

In de zomer kwam ik met wat beleid prima uit, maar zodra de temperatuur daalde, werd het echt plannen. Het idee dat ik telkens moest nadenken over laden begon me op den duur te irriteren. Dat was uiteindelijk ook de reden om over te stappen op een Cupra Born met 58 kWh batterij. Die biedt meer vrijheid, voelt sportiever aan en is ook duidelijk mooier afgewerkt.

Over het interieur van de ID.3 ben ik minder enthousiast. Het oogt wat plastic en de bekleding heeft een wat ouderwetse uitstraling, wat jammer is bij een moderne elektrische auto. Wat me echt verbaasde, is dat er geen luidsprekers achterin zitten. Voor een auto die nieuw rond de 35.000 euro kost, vind ik dat wel erg karig.

De ID.3 is verder een betrouwbare auto die fijn rijdt en degelijk in elkaar zit. Alleen de Pure-uitvoering is wat mij betreft echt een instapmodel dat te beperkt is voor wie dagelijks wat meer kilometers maakt.

Pluspunten:
Soepel, stil en comfortabel rijgedrag
Degelijke bouwkwaliteit
Compact, maar toch ruim genoeg

Minpunten:
Bereik te beperkt voor dagelijks gebruik
Interieur oogt goedkoop en wat saai
Geen luidsprekers achterin

Bijzonderheden:
Lekke band bij 5.000 kilometer. Band was kapot en moest helemaal vervangen worden.

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Volkswagen ID.3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.