Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Volkswagen
  • Golf Variant

Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)

autoreview

Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)
Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)
Anoniem
  • Gebruikersreview
29 december 2003 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringGolf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf25 km
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 28 december 2003

Over het algemeen genomen ben ik erg tevreden over de Golf Variant. Het is een station met veel bagageruimte achterin, echter de zitruimte voor volwassenen achterin is erg aan de krappe kant. Als de voorstoelen in de achterste stand staan, porren de knieën tegen de rugleuning van de voorstoelen aan wat erg vervelend is. Dit was bij de gewone Golf bekend en dat is niet anders bij de Variant. Hoofdruimte is er door de rechte achterkant genoeg.

Voor kleine kinderen voldoet de ruimte achterin echter uitstekend. Ook voorin vind ik de ruimte niet echt om over naar huis te schrijven. Met mijn 1.90 meter moet ik de stoel op de laatste stand zetten en dan nog kom ik met mijn rechterbeen vaak tegen de middenconsole aan. Dus echt gestrekt zit je niet. Ook mis je veel ruimte voor je linkervoet door een verhoging (voetsteun?) tegen de linkerkant. Voor lange mensen is dit toch een misser.

De stoelen zitten verder wel goed alleen de hoogteverstelling heeft ook invloed op het horizontale vlak. Dus bij het omhoogstellen van de stoel kantel je in feite naar voren wat weer beenruimte kost, waardoor je dus je stoel op de laagste stand moet zetten wil je wat beenruimte overhouden. Voor je gevoel zit je dan heel erg laag wat ik niet als prettig ervaar. Ik had liever gezien dat de hoogteverstelling alleen de hoogte verstelt zonder te kantelen.

Dit jaar ben ik met de auto naar Portugal geweest en geen problemen gehad onderweg. Ik kwam geen moment vermoeid uit de auto. Continu cruisen op 160 "a 170 km/u is geen enkel probleem. Lange afstanden zijn dus prima te doen. Ook de airco is hier echt van onschatbare waarde!

De 100pk sterke pompverstuiver diesel heeft standaard voldoende pit om de auto vlot mee te laten gaan met het verkeer, maar is wat luidruchtiger en rauwer dan de 90pk TDI in mijn vorige Golf IV (bj 1999). Met een Tuningbox is het vermogen opgewaardeerd naar 122pk met een koppel van 290nm wat de auto een stuk levendiger maakt. Hij trekt er als een bezetene aan en geeft je die heerlijke extra push in de rug en dat is vooral goed te merken bij tussenacceleraties. Het rijdt in iedergeval een stuk sportiever.

Tot zo´n 20.000 km moest er toch regelmatig wat long-life olie bijgevuld worden maar dat is nu praktisch gestopt. Het oliepeil blijft nu redelijk netjes op niveau net zoals bij mijn vorige 90pk TDI. Heel af en toe moet er nog wel eens wat bijgevuld worden, maar dat is heel weinig. Nu met de teller op de 170.000 heb ik tussen de beurten door helemaal niets meer hoeven bij te vullen. Prima dus! Tot ruwweg 100.000 km vond ik de 5-bak niet echt soepel schakelen en is de koppeling aan de zware kant. De remmen zijn echter uitstekend en goed te doseren. De auto stuurt lekker en is behoorlijk comfortabel geveerd wat je ook goed kan merken bij verkeersdrempels en diepe kuilen/hobbels, waar dus voorzichtigheid is geboden. Je komt erg snel met de beschermplaat van het carter tegen de grond.

[update bij 170.000km]
De motor verbruikt geen olie meer en de bak schakelt soepeler. De koppeling blijf ik aan de zware kant vinden, maar dat is toch iets wat hoort bij een diesel i.v.m. het zware vliegwiel en hoge koppel. Het went ook vrij snel, maar in de file wil je hem toch zo veel mogelijk in zijn vrij hebben.

Heel soms heeft de cruise control nog wel eens de neiging opeens te versnellen om daarna weer terug te zakken. Bandengeruis blijft hoorbaar. Standaard werd de auto op 205/55/R16 Bridgestone Turanza ER30 banden afgeleverd die een nogal wazig (zoekerig) stuurgedrag veroorzaken. Deze raadt ik dan ook echt af. Later zijn er Continental Premium Contact banden ondergezet die het een stuk beter doen.

Ook is er wat windruis hoorbaar op de snelweg wat vermoedelijk van de spiegels afkomstig is. Verder vind ik de eenvoudig te bedienen handmatige airco erg prettig werken en mis ik niet echt climatronic. De boordcomputer is erg summier uitgevoerd. Zo mis ik bijvoorbeeld een aanduiding hoever je nog kan rijden op de brandstof die nog in de tank zit (actieradius).

Volgende maand gaat de auto uit de lease (180.000km is einde leasecontract) en mijn volgende auto wordt echter geen VW. Niet vanwege de kwaliteit, want dat zit echt wel goed. Maar meer vanwege de ’value for money’. VW vind ik erg duur worden voor hetgeen er geboden wordt. Qua uitrusting en zijn andere merken uit dezelfde categorie beter uitgerust voor een lagere prijs.

Maar ik blijf wel binnen de VAG-groep, want mijn volgende auto wordt de nieuwe Skoda Octavia. Met dezelfde, doch licht gewijzigde, 105pk TDI motor die eind januari/begin februari geleverd wordt. Net zo’n uitstekende afwerking als VW zelf, maar dan méér auto voor minder geld. Bijkomend voordeel is dat ik mijn huidige Tuningbox kan gebruiken in de nieuwe auto en zo weer een leuk bedrag uitspaar.

PROBLEMEN

  • 28 december 2003

Na een tweetal maanden (10.000km) ging de achterruitproeier kapot (draaide mee met de wisser) en moest, omdat die geïntegreerd is in het wissermechanisme, in zijn geheel vervangen worden. (zelfde euvel gehad in mijn vorige Golf) Uiteraard is dit onder garantie verholpen. Ook is er vanaf het begin een irritante ´tik´ of ´knak´ hoorbaar ergens ter hoogte van het dak vlakbij de handgrepen en lichtschakelaar boven het linkerachterportier. Het geluid is hoorbaar bij praktisch iedere kuil of hobbel. De dealer heeft er al meerdere keren naar gekeken en o.a. de deuren gesteld, maar het probleem is nog steeds niet opgelost. Waarschijnlijk zit dit in de dakbekleding of de bevestiging ervan. Even er tegen aan drukken en het geluid is een tijdje weg, dus ik laat het er verder maar bij.

Verder zijn een keer de voorruit en de linker koplampunit vervangen, maar daarvan was steenslag de oorzaak. En uiteraard heel veel H7 lampjes (wat een misontwerp) moeten vervangen. Dit is erg lastig door de weinige ruimte die je hebt achter de units, vooral aan de bestuurderszijde waar de accu in de weg zit. Maar met wat oefening lukt het wel (ervaring opgedaan met m’n vorige Golf). De H7 lamp wordt volgens mij veel te heet wat de korte levensduur kan verklaren. In mijn volgende auto komt zeker Xenon.

Ook de achterlichten gaan regelmatig stuk. De Variant heeft vier achterlichten waarvan overigens altijd de kleine 5 watts bolletjes (BA15s) degene zijn die doorbranden. Het 5 watt gedeelte van het gecombineerde rem/achterlicht (BAY15d) wat erboven zit gaat nooit kapot. Ik vermoed dat dit komt doordat het lampglas groter is en wellicht daardoor minder warm wordt. Nadat voor de zoveelste keer het kleine 5 watt bolletje stukging was ik het zat heb ik een 21/5 watts rem/achterlichtlamp genomen en bij deze het remlichtgedeelte buiten werking gesteld. Dit heb ik gedaan door met een vijl het contactje voor het remlichtgloeidraadje weg te vijlen. Helaas paste het geheel zo niet in de achterlichtunit. Daarvan moest ik het lampgat, bedoeld voor het 5 watt BA15s bolletje, iets wijder maken zodat het grotere glazen bolletje van het BAY15d rem/achterlichtlampje er doorheen paste. Dit heb ik opgelost door er links en recht van het gat wat plastic weg te knippen met een kniptangetje. Niet helemaal fraai, maar met de lamphouder eenmaal weer in de achterlichtunit zie je er niets meer van. Sindsdien geen kapot achterlicht meer gehad! Jammer dat VW niet heeft geleerd van dit probleem, omdat het al lange tijd voorkomt bij veel VW modellen. Ook het aandrukpalletje in de lampvatting is erg slap, wat ook een slecht contact in de hand werkt. Ook hier met een tangetje de boel even wat strakker zetten helpt wellicht iets.

Bij 160.000km kreeg ik een melding van de boordcomputer dat de koelwatertemperatuur niet goed was en ik direct moest stoppen. Dit bleek een defecte sensor in het expansievat te zijn. Na het hele expansievat (sensor zit vast "gegoten") vervangen te hebben was dit probleem opgelost.

Voor de rest geen noemenswaardige problemen gehad.

Zelfs na 170.000km nog steeds geen problemen en doet de auto trouw wat hij behoort te doen.

4,3
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
  • Rijd je zelf met een Volkswagen Golf? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Volkswagen Golf
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

INFO
XLEasy
XLEasy
Volkswagen Golf 1.0 TSI 110pk Life (5D/6H)
€ 489
Stel samen ▸
Volkswagen
Volkswagen
Volkswagen Golf 1.0 TSI 110pk Life (5D/6H)
€ 499
Stel samen ▸
Arval
Arval
Volkswagen Golf 1.4 eHybrid 204pk Style (5D/6A)
€ 545
 
Volkswagen Golf in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Volkswagen Golf 2.0 Comfortline Airco, Cruise Control, NAP

    Volkswagen Golf 2.0 Comfortline Airco, Cruise Control, NAP

    • 2001
    • 237.399 km

    € 1.644

    Volkswagen Golf 1.6-16V Comfortline, voor loop of sloop

    Volkswagen Golf 1.6-16V Comfortline, voor loop of sloop

    • 2002
    • 392.051 km

    € 600

    Volkswagen Golf 2.0 FSI Sportline |AIRCO|NAVI|CRUISE|EL.RAMEN|APK

    Volkswagen Golf 2.0 FSI Sportline |AIRCO|NAVI|CRUISE|EL.RAMEN|APK

    • 2004
    • 198.558 km

    € 2.999

Meer Volkswagen Golf occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Volkswagen Golf VIII

    406
    • 14 december 2021

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Volkswagen Golf specificaties
  • Volkswagen Golf occasions
  • Volkswagen Golf video's
Advies en informatie
  • Volkswagen Golf tests
  • Volkswagen Golf gebruikersreviews
  • Volkswagen Golf index
PREMIUM
Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen Polo - Triotest

Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen Polo - Triotest

De Ford Fiesta is misschien wel de leukst rijdende auto van zijn segment, maar de concurrentie...

Lees meer
 

Volkswagen Golf reviews

  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.9 SDI (1999)

    Volkswagen Golf Variant 1.9 SDI (1999)

    6
    • 4 maart 2021
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.6 16V (2003)

    Volkswagen Golf Variant 1.6 16V (2003)

    2
    • 10 september 2020
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.6 16V Ocean (2003)

    Volkswagen Golf Variant 1.6 16V Ocean (2003)

    5
    • 25 november 2019
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Oxford (2003)

    Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Oxford...

    • 8 oktober 2019
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Ocean (2004)

    Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Ocean...

    4
    • 19 juli 2019
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.6 Highline (1999)

    Volkswagen Golf Variant 1.6 Highline (1999)

    • 26 april 2019
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.6 Comfortline (2003)

    Volkswagen Golf Variant 1.6 Comfortline...

    4
    • 1 september 2018
meer reviews
Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

Met alle elektrische Kia’s en Volvo’s in de top van de verkooplijsten lijkt het een ver verleden...

Lees meer

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    • 20 mei 2022
  • Volkswagen Golf VR6 Syncro - Op de Rollenbank

    Volkswagen Golf VR6 Syncro - Op de Rollenbank

    43
    • 27 april 2022
  • Peugeot 308 SW vs. Volkswagen Golf Variant - Dubbeltest

    Peugeot 308 SW vs. Volkswagen Golf Variant...

    229
    • 22 april 2022
  • PREMIUM
    Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

    Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon...

    • 19 april 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.4 TSI 125pk Comfortline Business (2017)

    Volkswagen Golf Variant 1.4 TSI 125pk Comfortline...

    3
    • 27 maart 2022
  • Volkswagen Golf GTI – 2009 – 330.904 km - Klokje Rond

    Volkswagen Golf GTI – 2009 – 330.904 km...

    • 14 maart 2022
  • Nieuws
    Volkswagen Golf Country (1990) – In het Wild

    Volkswagen Golf Country (1990) – In het...

    43
    • 13 maart 2022
Merk
Merk
  • Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    Peugeot 308 vs. Volkswagen Golf - Dubbeltest

    • 20 mei 2022
  • Nieuws
    Volkswagen gaat samenwerken met Mahindra

    Volkswagen gaat samenwerken met Mahindra

    47
    • 19 mei 2022
  • Achtergrond
    Volkswagen Jetta (1984) - Klokje Rond - Uit de Oude Doos

    Volkswagen Jetta (1984) - Klokje Rond -...

    26
    • 17 mei 2022
  • Nieuws
    Volkswagen Tavendor: nieuwe SUV met opvallend design

    Volkswagen Tavendor: nieuwe SUV met opvallend...

    49
    • 16 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI 105pk BlueMotion (2011)

    Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI 105pk...

    8
    • 14 mei 2022
  • Ford Fiesta vs. Volkswagen Polo - Dubbeltest

    Ford Fiesta vs. Volkswagen Polo - Dubbeltest

    119
    • 13 mei 2022
  • Nieuws
    BMW en Volkswagen: EV’s snel net zo winstgevend als de rest

    BMW en Volkswagen: EV’s snel net zo winstgevend...

    86
    • 12 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden