Volkswagen Golf Plus 1.4 16V FSI Businessline (2006)

autoreview

Volkswagen Golf Plus 1.4 16V FSI Businessline (2006)

Signalement

UitvoeringGolf Plus 1.4 16V FSI Businessline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf45 km
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 87%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Afgelopen vrijdag (19 mei 2006) mijn nieuwe lease auto opgehaald. De VW Golf Plus 1.4 FSI Businessline. Ik heb de volgende opties: pareleffectlak, climatronic, eco-pakket (cruise control en boordcomputer), opbergpakket, klein leerpakket, winterpakket, 35% groen glas achter, licht- en zichtpakket, Radio RDC 300, TomTom GO 700 en een afneembare trekhaak.

Ik heb voor deze auto gekozen omdat het Golf-model mij aansprak. En voor de Plus omdat ik dit ideaal vind wat betreft instappen en mijn zoontje van twee achterin te zetten. Tevens is deze auto behoorlijk goedkoper dan een BMW (vorige auto) wat mij in de maand aardig wat euro´s bespaart.

De auto zit prima, wel even wennen, maar hier zul je denk ik niet zo snel last krijgen van je rug. Ik vind de auto erg comfortable. Het windgeruis valt mij erg mee. Je hoort wel heel iets fluiten rond de portieren, maar lang niet zo erg als bij de proefrit in een Altea. Over slechte wegen kraakt de auto niet en voelt solide aan.

De motor is tot 100 km erg stil en ik neem aan dat dit nog beter wordt als er meer km´s op staan. Daarna is de motor wat meer aanwezig maar lang niet storend. Snel is de auto echter niet, maar dat wist ik van te voren. Even een kwestie van wennen en hopelijk wordt de auto straks iets feller. Dan kan ik ook wat meer gas geven.

Bediening spreekt voor zichzelf. Ik moet nog even wennen aan de cruisecontrol en boordcomputer. De knoppies op het stuur die ik in de BMW had mis ik nog wel een beetje. De claxon durf je bijna niet te gebruiken, want die klinkt erg ´lullig´. Zo´n enkeltonige.

Al met al ben ik best tevreden en kan ik hier prima de komende vier jaar mee vooruit. Ik zal proberen over een maand een update te geven als ik wat meer km´s heb gemaakt.

02AUG06 (6.500 km):
Alleen problemen zoals hieronder beschreven. Auto rijdt fijn. Geen olieverbruik. Benzine verbruik nog steeds hoger dan verwacht. Ongeveer 1 op 13 gemiddeld. Laatste weken met de hitte ongeveer 1 op 12.5 (waarschijnlijk door de airco). Laatst wel binnen door naar Amsterdam gereden en dus veel tussen de 60 en 80. Dan is het verbruik 1 op 16,2. Maar op lange snelweg ritten (130 km snelweg) is het verbruik ongeveer 1 op 13.5. Gemiddeld komt je dus voor een langere rit (inclusief wat stadsverkeer) op 1 op 13 uit. Je moet dus erg je best doen om zuinig te rijden. Niet hard rijden, niet te hard optrekken en niet te hard remmen (als dat kan).

Motor is al wel wat sneller dan in het begin. Daar komt waarschijnlijk ook een oorzaak van het benzineverbruik. Je moet de auto behoorlijk doortrekken wil je een beetje met het verkeer meekomen. Gelukkig betaald m’n baas de benzine :)

Komend weekend naar Italië. Ik ben benieuwd hoe dit gaat in Zwitserland met 90 pk en vol beladen auto.

24AUG06 (11.500 km):
Afgelopen weken op vakantie veel kilometers gemaakt. De rit viel me niet tegen. Geen rugpijn na 1.460 km op een dag (terugreis). Verbruik in de gehele vakantie volgens de boordcomputer was 7.2 liter op 100 km. Ongeveer 1 op 13.88 dus. Het enige probleem was dat een keer (zeer warm weer) de airco niet goed functioneerde. De temperatuur was veel hoger dan de ingestelde waarde. Handmatige bediening bracht gelukkig wel de nodige verkoeling. Na die tijd geen problemen meer gehad. Wel wat steenslag opgelopen in de voorruit. Met een grote(re) ruit heb je waarschijnlijk meer kans.

De motor schoot duidelijk te kort, maar erg dramatisch was het ook weer niet. Gewoon vaker (terug) schakelen. Wat vorig jaar nog in de derde ging met de BMW moest nu in de tweede. Ga je met beladen auto de berg op en je trapt op het gas, dan gebeurt er niets. Soms ging ik in z´n 5 zelf steeds langzamer. De motor moest echt boven de 3000 toeren zijn, anders verloor ik snelheid. Gelukkig vind de motor het niet onprettig om toeren te maken. Toch is bovengenoemde voor mij niet zo storend dat ik EUR 2.500 over heb voor 15 pk meer. Die drie weken vakantie naar bergachtig gebied is wel te overzien.

De bagageruimte bleek een pluspunt. Even de achterbank iets verschuiven, met 1 passagiertje kon 2/3 zo ver mogelijk naar voren en de rest een cm of 10. Dan heb je echt wel wat ruimte die praktisch te beladen is. Verder bleken de portiervakken handig, ook flessen passen er in. Tevens vond mijn zoontje van 2,5 het prachtig dat hij z´n beker achterin kwijt kon in de middenarmsteun.

Wat me wel weer op viel (in bochtig gebied met name nog eens) is de grote a- en b-stijl. Voor mijn gevoel zijn deze groter dan ik gewend ben. De auto gaf mij wat betreft wegligging wel veel vertrouwen. Hij stuurt strak en precies. Ook met snelle bochten op de Autostrada in Italie.

18MAR08 (64.000 km):
Tot nu toe bevalt de auto nog steeds erg goed. De laatste tijd ook veel gebruik gemaakt van de trekhaak. Bij een zware lading is het wel riskant met een 1.4 motor van 90 PK. Met wind tegen moest ik 80 in zijn 4 blijven rijden. Verder alleen een keer startproblemen waarvan de oorzaak niet is achterhaald (zie problemen tot nu toe). Bij de laatste beurt zijn de achterbanden vervangen. Verbruik is wel iets gunstiger geworden, maar je merkt wel het verschil of je wind mee of tegen hebt. Vanuit het westen naar het oosten van het land rij ik zuiniger dan terug (westenwind meestal). Verbruik ligt tussen de 7.2 en 8.5 liter per 100 km (tussen de 1 op 11.8 en de 1 13.8 op dus). 1 op 15 is alleen maar mogelijk op 80 wegen zonder al te veel oponthoud bij de verkeerslichten. Tot nu toe ongeveer een liter olie erbij moeten gooien. Verder is het reservoir van de ruitensproeiervloeistof aan de kleine kant als je een winterpakket hebt. Dan worden namelijk ook de koplampen schoon gespoten en dat kost aardig wat meer blijkbaar. In de winter ben je er dus redelijk snel doorheen.

29DEC08 (88.375 km):
De afgelopen 9 maanden geen problemen gehad met de auto en ik heb eigenlijk ook geen bijzonderheden te melden. De auto rijdt nog precies zoals in het begin. Verbruik hetzelfde. Volgende week de 90.000 km beurt.

05JAN09 (89.000 km):
Vandaag een beurt gehad. Geen bijzonderheden. Stadslichten zijn vervangen en ik was een afdekkapje van de koplampwisinstallatie kwijt nadat ik een paaltje had geraakt. Verder geen problemen. Banden zijn nu nog niet gewisseld. De voorbanden zijn bij de 60.000 km beurt vervangen en de achterbanden zitten er nog steeds op. Alle vier zullen ze waarschijnlijk wel bij de volgende beurt vervangen moeten worden.

08AUG09 (108.000):
Net weer terug van vakantie. Ging prima, met bagagebox boven op. Verbruik was wel aan de hoge kant. Gemiddeld 1 op 11. Op de Autobahn met 145 km (echte km volgens gps) 1 op 8.5.
Bij 102.000 zijn alle vier de banden vervangen. De achterbanden volgens mij voor het eerst.
Verder bij 104.000 een uitlaatgasstoring. De auto wilde slecht optrekken en liep onregelmatig. Nadat de bobine was vervangen door de dealer was het probleem verholpen. Kosten onbekend (lease auto).

23AUG10 (147.000):
Al weer ruim vier jaar in deze auto en inmiddels een mooie kilometerstand. Nog nooit een auto gehad of gereden met zoveel kilometers. De auto bevalt nog steeds prima en het contract is verlengt naar eind november. Tegen die tijd zal er ook wel bijna 155.000 km op staan en ik mag tot de 160.000 km.

Twee maanden geleden ging het lampje van de motormanagement branden en dat is toen gereset door de dealer. De volgende dag echter weer hetzelfde probleem. Moet nog weer naar worden gekeken. Verder is de voorruit vervangen. Tevens maakte de auto pas geleden bij wegrijden een raar geluid. Mijn vrouw kon niet precies zeggen wat het was, misschien de uitlaat. Later kwam het niet meer voor. Volgens de garage had het motormanagement storingslampje ook als oorzaak dat het in het uitlaat systeem zou zitten. Verder geen problemen. Auto loopt 1 op 13.5, niet echt zuinig maar we hebben dan ook veel rotondes en verkeerslichten op onze route naar het werk. Olieverbruik is niet noemenswaardig. Na zo'n kleine 20.000 km iets bijvullen.
Bij de beurt bij 147.000 km moest de EGR klep worden vervangen en de oliecarter afdichtingsring (of zoiets) moest ook worden vervangen omdat de auto behoorlijk olie zweette volgens de garage.

Na de beurt valt mij wel op dat bij accelereren het verbruik sterk omhoog schiet. Bij optrekken zie ik op de actuele verbruiksmeter getallen staan van tussen de 40 en de 60 liter per 100 km en bij tussen acceleraties al snel iets boven de 20. Dit is nieuw of is mij nooit opgevallen (lijkt me stug). Zodra je niet meer accelereert zakt het verbruik sterk naar tussen de 4.5 en de 6 liter (afhankelijk van snelheid). Gekke is dat ik meen dat het gemiddelde verbruik nu iets lager is (7.2 liter/100 km, 1 op 13.9).

Per 1 december 2010 heb ik de auto gekocht van de lease maatschappij en ik zal er dus nog even in blijven rijden. De kilometerstand is 157750. Ik heb er wel winterbanden op laten zetten. Het zijn Viking Snowtrack 2 banden. Al twee of drie keer in de sneeuw gereden deze winter en de banden bevallen goed. Voldoende grip in de sneeuw. Wel is de auto wat minder communicatief geworden in de besturing, beetje Renault achtig.
Het verbruik is nu gemiddeld 1 op 14. Ik rij ook veel binnendoor naar m'n werk (meeste kilometers) en de vele rotondes, bruggen, verkeerslichten helpen niet mee aan een laag verbruik. Maar 1 op 15 is wel mogelijk. Maar dat wordt weer teniet gedaan door wat korte ritjes in het dorp! Maar met 1 op 14 ben ik wel content voor zo'n relatief grote en zware auto.

DEC 2011 (180365 km):
Een hele boel km's inmiddels en de auto heeft begin november een grote longlife beurt gehad (dus incl bougies en interieur filter). Standaard kosten EUR 460. Met als extra de volgende kosten:
- Lampje kentekenverlichting vervangen EUR 22
- Nieuw lampje kenteken EUR 4
- Nieuw busje met bandenvulmidden EUR 42!!!
- Wisserblad voor EUR 44
- Wisserblad achter EUR 11
- Antivries EUR 4
- Brakecleaner EUR 4

FEB 2012 (184.735)
Sinds een paar weken brand weer het lampje van motormanagement storing. Inmiddels laten uitlezen en is iets met de uitlaat of uitlaatgassen. Precieze probleem niet bekend. Ik vermoed de EGR, maar dat bleek niet direct volgens de garage. Ik kon een afspraak maken en dan gingen ze wat onderdelen demonteren om te kijken waar het probleem zit. Dat kon nog wel eens een kostbare zaak worden. Ik verneem verder niets aan de auto. Niet inhouden, geen hoger verbruik. Ik tank wel Shell V-Power nu. Voorlopig laat ik het maar zo.

JUL 2012 (192.145)
Twee weken geleden is er een bobine vervangen. Voor de rest rijdt de auto nog erg comfortabel en zuinig. Toch ga ik denk ik maar eens op zoek naar iets anders met bijna 200.000 km op de klok. De inruilwaarde is wel laag. Iedereen verbaasd zich over de km-stand voor een benzine auto. En over de buitenkant die er nog erg mooi uitziet na zoveel kilometers.

JUL 2012 (192.737)
Auto is in juli 2012 ingeruild op een VW Touran 1.9TDI Highline uit 2008.

PROBLEMEN

- 02AUG06 Rammeltje in dashboard. Blijkt dat bij montage van carkit of radio iets in het dashboard is gevallen. Aangezien het van plastic is kunnen ze het er met een magneetje niet uithalen. Daar zijn ze dus op dit moment mee bezig
- 02AUG06 Bij het optrekken moet je iets meer gas geven dan normaal omdat de auto iets lijkt terug te vallen bij optrekken (met name) vanuit stilstand. Dit kwam volgens de garage door het warme weer en het vermogen van de airco. Probleem is me na die tijd niet meer zo duidelijk opgevalen. Of het komt door een betere afstelling of gewenning durf ik niet te zeggen
- December 2007. De oppas komt binnen en zegt dat de auto niet wil starten. Vreemd want ik hem hem een uurtje daarvoor nog een keertje iets verzet op de parkeerplaats wegens werkzaamheden. Na veel aandringen en gas bijgeven start de auto toch. Het was die nacht wel erg koud geweest en misschien heb ik de motor laten verzuipen bij het twee keer kort verzetten (auto liep maar 5 seconden om het een meter vooruit te zetten en later weer een meter naar achteren ivm bestratingswerkzaamheden).
- Juli 2009. Uitlaatgasstoring. Motor liep onregelmatig. Vermogen viel weg. Bleek dat de bobine kapot was of niet goed functioneerde. Nadat deze was vervangen was het probleem verholpen.
- Juni 2010. Motormanagementstoring. Gereset door de dealer en die konden niet echt iets vinden. Zou iets met het uitlaatsysteem te maken hebben. Lampje ging een dag later weer branden maar er is niets aan de auto te merken. Bij de volgende beurt gaan ze hier hopelijk iets aan doen.
- Augustus 2010 bij 147.000 km. Motormanagement storing, de EGR klep moet worden vervangen. Tevens zweette het blok behoorlijk olie (nog niet lekken) en moest de afdichtingsring van het oliecarter worden vervangen. Verder twee nieuwe voorbanden (na zo'n 45.000 km (waren Fulda's).
- December 2010 bij 160.000 km. Auto wilde 's morgens niet starten. Ik dacht dat het aan de accu lag, maar toen de garage langskwam ging het wel met veel moeite. Waarschijnlijk ligt de oorzaak dat ik de dag er voor de auto iets had verzet. Misschien verzopen of zo. Al eerder dit probleem gehad. Wel raar dat ook de startmotor er direct al mee stopte om het te proberen. Daarom dacht ik ook dat het de accu was.
- April 2011 bij 169.000 km. Airco werkte niet meer, geen koude lucht. Climatronic gaf ook foutcode aan, iets met koelmiddeldruk. Na een aircoservicebeurtje van ongeveer EUR 85,00 werkte de airco weer prima.
- December 2011 bij 180.000 km. Motormanagement lampje brand weer. Aan de auto is niets te merken en loopt goed na de laatste beurt met nieuwe bougies. Schijnt een sensor van de katalysator te zijn.
- April 2012 bij 186.000 km.
Airco werkt niet meer en sist. Foutcodes geven ook aan dat de druk van het koelwater niet voldoende is. Toch een lek dus, want jaar geleden nog een aircobeurt laten doen door zelfde problemen. Nu weer even laten bijvullen voor een paar tientjes.
- Juni 2012 bij 191.000 km.
Motormanagementlampje begint te knipperen en de auto houdt in. Weggebracht naar de lokale garage. Na twee uurtjes onderzoek hebben ze een bobine vervangen en alle vier de bougies ook maar meteen. Met nog een litertje olie erbij was ik toch weer zo'n EUR 225 kwijt.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (20)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.