Volkswagen Bora 2.0 Highline (1999)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Bora 2.0 Highline |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1999 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand bij aanschaf | 100.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Het zijn geweldige auto’s die Bora’s. Echte mannen die van auto’s houden zou een Bora niet gauw een Golf met een groter kofferbak noemen. Ik was al een lange tijd op zoek naar een Bora, totdat de dag kwam dat ik een Zilver/grijs metallic Bora bij de dealer tegenkwam. Een Highline uitvoering met alles erop en eraan... Wie noemt een Highline niet sportief??
Er zit standaard sportstoelen in... standaard dikke kleine sportstuur in hoogte enz verstelbaar.. Motor is ook fantastisch ik heb hem van de 1ste eigenaar overgenomen (60 jaar) dus is altijd mee rustig gereden...hoewel ik zelf niet zo ben... er wordt aangegeven dat de Top 195km per uur is ik heb al 210 km per uur ermee gehaald. Lekker mooi geluidje opvallend mooi luxe autotje. Wat het gebruik betreft heb je helemaal zelf in de handen op 100 km per uur geeft mijn board computer op 100/6.4 liter aan. op 140 km per uur 100/8.7 liter.. Natuurlijk schilt het bij verschillende temperaturen maar bovengenoemde verbruik is bij een temperatuur van 12 graden gereden. Natuurlijk vinden we allemaal het gebruik wel het balangrijkst nou met een volle tank op cruise control op de snelweg met 120 ongeveer is 680/700 km wel te behalen. Maar met 180-200 km per uur rijdt je maar er 330-380 km ermee.
Olieverbuik is wel een beetje teveel misschien rond 5000 km 1 1iter olie.
ik vind de bora zelf een echte aanrader voor mensen die van sportief rijden houden. 115pk lijkt of klinkt wel weinig maar of je het nou geloofd ofniet bij sprintjes hou hij makkelijk een 6-cilinder Bmw’s bij (ik heb zelfs een bmw 320i uitgetrokken tot de 110 km per uur) 1ste versnelling haalt hij de 60km per uur (voor een 4cilinder is dat wel mooi meegnomen toch?)
Er komt verder nog een chiptuning binnenkort erin vermogen gaat omhoog naar 128pk met 190NM verder openluchtfilter, en leeg halen van eindemper hoop ik een koppel te halen van 200NM.
update: 14-01-2008
Heb inmiddels bijna 180 000km op de teller. Auto doet het nog prima... Hij heeft me nog steeds niet in steek gelaten. Hij is getuned naar 140 pk met een koppel van 200NM. Hij rijdt nu wel iets zuiniger dan hiervoor en reageert beter op gas.
Ik stap elke dag weer met plezier in mijn auto. Verbuik is ook nog steeds acceptabel stad ritjes verbruikt hij 9liter op 100km ongeveer en buiten de bebouwde kom ongeveer 7liter per 100km ongeveer. Althans dit geeft mijn boardcomputer aan als gemiddeld verbruik. Ik heb afgelopen zomer wel nieuwe schokbrekers en veren eronder moeten laten zetten. Ik denk dat het zelf wel normaal is na zoveel km’s en vaak op vakantie met de auto (volle auto). Er zitten nu Manroe’s schokbrekers en veringen op 4 maal..het zijn overigens gasveren en mij werd verteld dat de fabriek levenslang garantie gaf (alleen op de schokbrekers). Er zal later nog een revieuw volgen eventueel als er mensen zijn die interesse hebben? graag zou ik ook van u horen als u een bora 2.0 in bezit heeft wat u ervaringen zijn???
PROBLEMEN
Geen grote problemen...maar wel triest van de elektrische ramen dat ze snel stuk gaan is bekend bij VW (er is ook ondertussen een speciale reparatiekit uit die veel sterker is) dus mocht je raam niet doen na reparatie kom het nooit meer voor de 2de keer voor als het goed is.
update: 14-01-2008
Problemen kan ik niet echt noemen maar...tijdens apk had hij teveel co2 uitstoot apk keuringmeester heeft hem laten uitlezen en het was volgens hem lamda sensor dat niet meer werkte??? dus een nieuwe zij hij.. probleem was echter maar voor een paar uur verholpen om hem door de keuring te krijgen (omdat de ecu was gereset) maar later had ik weer hetzelfde probleem...Het was zichtbaar aan de achterkant van mijn auto dat er onverbrande deeltjes plakten aan de bumper..afkomstig uit mijn uitlaat.
Ben naar de VW geweest en bleek enkel een zekering te zijn en het probleem was opgelost.
verder 4x schokbrekers en veeringen..
distrubitieriem was voor het laatst op 120 000 km vervangen op vakantie maar de monteur was vergeten om de waterpomp mee te vernieuwen dus kreeg bij 130 000 km een kapotte waterpomp waardoor de temperatuur enorm snel steeg. Dus mensen pas altijd op dat alles klopt, je moet een distrubitieriem, spanrolset en waterpomp vernieuwen. anders kunnen de kosten al snel oplopen.
Nu ik bijna 180 000 km op mijn teller heb ben ik naar de Vw geweest om te vragen voor de volgende beurt (distrubitie) Daar vertelden ze mij dat de fabriek niet echt een interval opgegeven maar dat het om de 5jaar vernieuwd moest worden dus ofterwijl 120 000km (ik ga het zelf voor alle zekerheid op 80 000 houden want je weet maar nooit)...
Olieverbuik hij wel net als ik al eerder had vermeld..is nog steeds hetzelfde gebleven. ik gebruik momenteel 5w-30 hij zou hierdoor zuiniger moeten zijn?????
En na 50 000 km heb ik 2banden moeten wisselen van voor...van achter ziet het er nog prima uit..maar om alles gelijk te laten verslijten heb ik 2nieuwe banden van voor de achterkant gekocht...en de achterste gaan na voren.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.